| anonim_4396 a întrebat:

Daca o persoana m-a blocat pe Facebook si a sters mesajele, pot sa fac ceva sa vad mesajele sterse? Va rog, e foarte important!

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

NU ai fost blocat(ă)! happy
Când esti blocat de o persoană, mesajele voastre sunt vizibile in continuare, de către amândoi. Doar că la tine va apărea mesajul "Nu poți răspunde acestui mesaj"
Mai degrabă, contul i-a fost raportat (închis temporar, probabil pana la verificarea identitatii, iar dacă nu și-a dat datele corecte, ori nu vrea să facă dovada identitatii, contul nu va mai fi activ niciodată).
Mesajele pot fi vizibile din nou, in messengerul vostru, in momentul in care Facebook îi va aproba logarea.

| MmoooTtttt a răspuns (pentru floresdemayo):

Eu ma refeream ca a sters mesajele din conversatie. In locul mesajelor arata "X a şters un mesaj" si dupa mi-a dat block persoana respectiva.

| floresdemayo a răspuns (pentru MmoooTtttt):

Da, inteleg. A lucrat rapid. Știi că mesajele pot fi șterge definitiv, doar in primele 10 minute de la expediere.
Nu se mai pot recupera. Doar dacă aveai ideea de a le face rapid niște print-screen~`uri.

Chiar daca mesajele au fost șterse din chatul vostru comun, "nu vor fi sterse definitiv de către Facebook si vor fi stocate in bazele de date. Motivul invocat de Facebook este faptul ca in cazul in care este raportat un abuz, va fi nevoie de revizuirea mesajelor."
Sper să nu se ajungă până acolo...winking

| LPCTSTR a răspuns:

Nu poti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti sad

| floreadan a răspuns:

Din pacate nu poti.

| xMAG a răspuns:

Da poți, dacă ai acces la telefonul lui/ei

| floresdemayo a răspuns (pentru xMAG):

Nici măcar așa...