| Emilia_Godan_1995 a întrebat:

O persoana si a creat un cont viber cu numele si poza mea personala...cum pot sa raportez acel cont?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu ai cum.

| Emilia_Godan_1995 explică (pentru Salontanul):

Chiar daca imi foloseste numele si o poza furata din laptop, dandu-se drept alta persoana chiar daca nu sunt eu?

| Salontanul a răspuns (pentru Emilia_Godan_1995):

Poti sa-l dai in judecata si se ocupa justitia. Viber nu are optiunea de a reclama ceva. Uita-te pe pagina lor! nu au sectiunea "Contact". http://bit.ly/2L2wvK1

| Ora de net a răspuns:

Buna, Emilia,

Te sfatuim să raportezi problema folosind formularul https://support.viber.com/customer/portal/emails/new

| kopli a răspuns:

Nu cunosc aplicatia. Dar, platforma nu are administratori? Fa o reclamatie la ei, dovedind ca tu esti ala.

| Salontanul a răspuns (pentru kopli):

Viber este o aplicatie care permite comunicarea text sau audio cu ajutorul internetului. Cu ajutorul aplicatiei Viber, putem trimite mesaje instant sau putem suna gratuit orice numar de telefon care este inregistrat in acest program de comunicare. Prin urmare, putem comunica gratis cu orice persoana care foloseste Viber si este online in acel moment.
Este la fel ca Skype-ul dar mai frumos, mai eficient si gratis.

| kopli a răspuns (pentru Salontanul):

Multumesc. Sunt atat de multe aplicatii...