| Ingrid16V a întrebat:

Bunaaaa. Urgent (RDS) am nevoie de cineva pentru a ma lamuri intr-o situatie. Vreau sa schimb parola wireless, am cautat metode pe internet si anume cea cu adresa IP. Am intrat pe adresa iP: 192.168.1.1 si am reusit sa schimb parola. Insa pe unele telefoane cand ma conectez, nu merge parola noua, ci tot pe cea veche trebuie sa o tastez. Iar pe telefon la wifi imi apare o alta adresa iP, aceasta: 192.168.0.1

Stie cineva cum pot pune o singura parola pentru wifi? Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum am observat ce meniu interface ai, bun tie iti apare 2.4 si 5 ghz, pe cea de 2.4 ori o lasi asa cu nume/parola identica ca cel de la 5 ghz ori dezactivare, fara nimic. Iar pe cel de 5 ghz il configurezi cu aceleasi nume si etc.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra de pe un pc/laptop, pe ip-ul 192.168.1.1, sau 192.168.0.1, logheaza-te cu userul si pass aferent, si fa-mi un screenshot la wireless general, security ca sa vad despre ce este vorba. Daca este mai sigur dupa mine unul trimite-mi prin pm.

| Ingrid16V explică (pentru anonim_4396):

Pe primul ip, cel cu 1.1. am intrat, m-am logat cu admin/admin si am schimbat parola. Insa pe cel cu 0.1. nu pot intra, imi cere un user si pass pe care nu-l stiu laughing si nici cum sa-l aflu n-am idee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ingrid16V):

Zi-mi si mie modelul de router. Totusi suna ciudat faza ca iti da voie si pe 0.1 laughing...

| Ingrid16V explică (pentru anonim_4396):

Ciudat e ca la doua telefoane pot intra doar cu parola veche, iar la altul doar cu parola noua.

| Ingrid16V explică (pentru anonim_4396):

Tp - link
N 750
model: TL-WDR4300

| Ingrid16V explică (pentru anonim_4396):

Multumesc, am rezolvat! :*

| Ora de net a răspuns:

Buna Ingrid,

Iti recomandam sa discuti direct cu furnizorii tai de Internet pentru a schimba parola wireless. Daca doresti sa stii mai multe despre parole sigure, iti recomandam sa citesti sfaturile http://oradenet.salvaticopiii.ro/......eni-contul