| Vladut123456 a întrebat:

Cand te inregistrezi cu Facebook-ul pe un site anume, acesta are acces la parola? Nu am scris eu parola sau ceva, doar am dat logare cu Facebook ca eram conectat deja in browser si gata.

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Deloc. Sunt conectata la foarte multe siteuri care au conectarea cu Facebook sau Google+ si chiar uneori caut doar metoda asta de a ma inregistra decat sa-mi fac sigura contul, imi este mai usor.

5 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

N-are acces la parola

| danbnz a răspuns:

Da... te loghezi cu date Facebook

| George789 a răspuns:

Nu, tu fiind logat deja de pe acel browser tot ceea ce face site-ul este doar sa ceara permisiuni. Nu are acces la parola ta, you are safe bruh

| Cosmin86 a răspuns (pentru danbnz):

Nu are acces la parola, te loghezi doar cu un token de autentificare.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Pentru fiecare site/aplicație în parte Facebook îți spune ce informații/date va împărtăși cu platforma respectivă. Sfatul nostru este să ai grijă și să citești cu mare atenție toate informațiile înainte de a te înscrie.