| anonim_4396 a întrebat:

Cand trimiti o cerere de prietenie pe Facebook poti adauga persoana aceea direct într-o lista înainte de a-ți da accept? De exemplu lista cu persoane restrictionate sau o alta lista personalizata. Se poate înainte de a-ți da accept atunci când trimiti friend request?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Când cineva îți trimite o cerere de prietenie, tu o poți accepta sau o poți respinge.
Dacă tu o accepți în lista ta de prieteni, atunci o poți adăuga (dacă dorești, nu-i musai!) într-una din categoriile existente (Close Friends/Prieteni apropiați, Familie, Zonă etc)
http://imgur.com/a/Mk8Bu
Atunci când tu respingi o cerere de prietenie, ai două variante:
- fie o ștergi, pur si simplu, fără a-i da spam (cel care ți-a trimis cererea de prietenie, are posibilitatea de a-ți trimite din nou o cerere)
- fie o ștergi și îi dai spam. http://imgur.com/a/CzaiH
Dacă o marchezi ca spam, el nu va mai putea niciodată să îți trimită cereri de prietenie, iar atunci când îți va vizita profilul, "Adaugă prieten" nu-i va apărea.

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Inainte de a da accept nu poti, doar dupa.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Da, poti face acest lucru. Dupa ce trimiti cererea de prietenie, treci cu mouse-ul deasupra butonului si iti va aparea o lista drop-down din care poti alege „Add to another list..."

| nimenisinimik a răspuns:

Nu nu