| Andrei2907 a întrebat:

Care antivirus e mai bun dintre F-secure si Avast?

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Buna Andrei,

Gasesti aici o comparatie a celor doua http://antivirus-software.specout.com/......-Antivirus Retine! Indiferent de programul ales (chiar si o varianta free), este bine ca el sa fie updatat constant. Daca un antivirus nu isi actualizeaza zilnic baza de date el nu va putea sa te protejeze de noi atacuri aparute si nu va fi deloc util. In acelasi timp, e bine de retinut ca si tu ai un rol activ in a-ti proteja computerul – nu da click pe link-uri necunoscute, nu instala aplicatii straine sau care vin la recomanadarea unor straini.

12 răspunsuri:
| LoredanaS19 a răspuns:

Avast spun eu, cel puţin acela il am eu pe laptopul meu happy

| Sonic2070 a răspuns:

Dintre astea doua, avast e mai bun, dar ai putea totusi sa alegi Bitdefender, chiar si versiunea Demo e mai buna ca Avast full!

| Andrei2907 explică (pentru Sonic2070):

Am incercat dar nu imi merge pentru ca am windows 7... dar am vazut ca exista si versiune pentru windows7... dar nu o gasesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conform acestui site
https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/windows-7/
Avast-ul este mai bun

| Andrei2907 explică (pentru anonim_4396):

Ba din potriva eu vad ca f-secure e mai bun...

| OX_Razvan_2002 a răspuns:

Avast este un antivirus mai bun deoarece el este unul dintre cele mai vechi program impotriva virusilor si aceasta companie are o mare experienta de a distruge virusii si pe lina toate acestea aceasta companie Avast este tot timpul este pe dezvoltare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avast toata ziua (in opinia mea)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Eu folosesc Norton Internet Security, de la Telekom.
Il am de cca 4-5 ani, si nu am avut probleme...
Mentionez ca cel mai sus mentionat, este licentiate, cu licenta reala Symantec.
Recomand...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei2907):

Parerea ta s.o spui celor care sunt administratori la site.ul respectiv, nu mie...

| YTproHACK5 a răspuns:

Nu stiu

| doctorandus a răspuns (pentru Sonic2070):

F-Secure e bazat pe Bitdefender. De fapt, cam jumatate din antivirusii comerciali sunt bazati pe Bitdefender.

| tehno125482 a răspuns:

Avast