| tonyc7 a întrebat:

Care credeti ca e cea mai buna retea de socializare pentru a cunoaste persoane de sex opus? Facebook, Instagram, Twitter sau care alta?

19 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru flirt si pierdut timpul inutil, orice site este bun: FB, Instagram, twitter, whats'app,
Pentru sex: cele pornografice
Pentru relatii reale: iesi pe strada ci fa cunostinta cu fete reale!

| tonyc7 explică (pentru Violleta2022):

Si daca un barbat iese pe strada sa faca cunostinta cu fete reale, ce fata sau femeie l-ar baga pe el in seama, daca pentru ea e doar un necunoscut de pe strada?
Tu, ca femeie, ai accepta sa intri in vorba pe strada cu un necunoscut care te abordeaza?

| Violleta2022 a răspuns (pentru tonyc7):

Mai baiete, voi ignorati sute de ani de existenta si relatii, inainte sa se fii inventat computerul si internetul, oamenii se INTALNEAU pe strada, in cafenele, la petreceri, la scoala, la biblioteca, in statia de autobuz, dar pe vremea aia stiau savorbeasca cu fetele nu sa injure, sa vorbeasca vulgar si nici sa se uite pe sub sprancene dupa fundul lor, si sa ii faci propuneri indecente, cum fac tinerii de azi.
Da, eu mi-am cunsocut sotul pe strada, ca un necunsocut. Mi-a vorbit foarte frumos si pliticos, mi-a placut si am inceptat sa ies intr-o alta zi cu el...

| tonyc7 explică (pentru Violleta2022):

Lumea s-a schimbat mult fata de vremurile de atunci. Acum daca un necunoscut intra in vorba cu o fata pe strada, fata il ignora pentru ca nu stie ce fel de om e. Se teme gandindu-se ca ar putea fi vreun obsedat ori vreun rauvoitor. Acum fetele baga in seama doar baietii pe care ii pot vedea pe Facebook ori prin cunostinte comune.

| Violleta2022 a răspuns (pentru tonyc7):

Depinde numai cum ii vorbesti!
Pe FB si Instagram am mai spus, numai minciuni, flirt si pierdut timpul.
Acolo nu vei agata niciodata pe cineva serios, daca vrei o relatie serioasa

| tonyc7 explică (pentru Violleta2022):

Pai si ce sa ii vorbesc? Buna, tocmai te-am vazut pe strada, habar n-am cum te cheama si cine esti, dar imi place mult de tine si as vrea sa te cunosc. Asta sa ii zic? Ca la vrajeli de doi lei nu ma pricep, mie imi plac lucrurile directe, dar sincere.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nici una, fetele serioase nu stau pe tinder Instagram etc, iar alea care cauta aventuri pe astfel de retele sunt parașute nu merită, prostituate.

| mentholinks a răspuns:

Reteaua stradala din orasul/satul tau.

| Lukasssz a răspuns:

Onlyfans

| zilog a răspuns:

Ok.ru
love.mail.ru
pomverde.com

Oricum nu este de nici un folos nici una dintre aplicați pentru că femeile în general aleargă numai după bani nimeni nu se mai uită la sentimente pure curate izvorâte adâncul sufletului.,

Nu te chinui pe site-uri pentru că o să dai doar peste parașute care îti vor spune prețul pentru o oră o noapte sau altele chiar dacă sunt ele parașute o să se prefacă că nu sunt și o să descoperi că nu ești tu singurul ei iubit ci că ea șe mai vrăjește cu măcar încă 12 bărbați cărora le spune că el este singurul șî unicul ei iubit.
Este scârbos și dezamăgitor pentru că pe asenmenea niste-uri se strâng în general multe agramate bronzate cu gene lungi de le pică in gură cu sunci pe creier care ascultă doar manele.
mestecă gumă șî sparg semințe.

Dacă vrei o femeie adevărată deșteaptă inteligentă frumoasă...
mai sunt câteva și încă se pot găsi dar nu pe site-uri de matrimoniale ci in viața reală
Poți să încerci de exemplu să mergi să faci o școală postliceală de asistent medical
potiu sa faci o scoală la Crucea Rosie de sora medicala si vei fi singurul barbat din 60 femei
poti sa incerci sa mergi sa platesti un curs de coafura pedichiura machiaj dureaza 9 luni platesti 900 lei si vei avea de aface 3 zile pe saptamana minim 5 ore / zi cu o medie de 20 de femei
Poti sa devii voluntar la Green Pace
poti sa devii voluntar la crucea rosie
poti sa devii voluntar la crucea alb galbena
poti sa intri la o facutate dinasta de arte platice la misto de exemplu in republica moldova chiar daca tu esti din Romania
pentru ca o facutate acolo costa doar 600 lei romanesti / an si te duci pe acolo ca si cand ai plati un bilet să intri la femei.
Poti sa te bagi la o facutate de psihologie in Romania eu am facut asta la misto cand ma plictiseam de exemplu la facutatea ecologica din Bucuresti o sa tot ai cu cine sa socializezi
mai exista si un site interesant haisasocializam.ro
asta este cel mai interesat site pentru că organizeaza excursii cu femei dornice de morcov si pana la urma se lasa cu alea alea

| zilog a răspuns:

Eu am avut multe relații dar în general din astea reale din prietenele prietenelor mele mai le scoteam la o pizza mai la o bere pe toate cu cârdul mai la un film si o friptură și un grătar la mine acasă apoi mă băgam în seamă cu câte una.
Dacă câte o dată se termina combinația făceam rost de altele noi de câteva ori m-am angajat airurea la call center doar ca să mă bag inseamă cu femei șî le duceam câte ceva bun de mâncare șî sau le făceam acolo la locul de muncă pentru că dragostea trece prin stomac
mai trebuie să fii si putin nebun
mai trebuie să le iei si puțin cu japca
de exemplu multe le-am cunsocut eu lucram IT și mă ocupam de firme de contabilitate
cum ar fi să îti faci o firma de IT și să te duci pe la firme de contabilitate să le dai oferte extraordinar de mici ca șî prețuri gen 20lei reinstalt de windows mentenanta periodica 20 lei
recuperare date 20 lei instalare imprimanta 20 lei instalare scaner 20 lei faci o foaie frumos color te duci pe usă duci acea foaie pliant să arate ca și meniul de la restaurant
si gata femeile își izgonesc propriile firme de IT si văzând că și tu ești tot firmă vor încheia contract cu tine apoi stai le ele pe capul lor
intr-o zi la o firmă de contabilitate chiar dacă câștigi de acolo maxim 60 lei din care doar 30 sunt de fapt profit
in alta zi stai la o alta firmă de contabilitate toaă ziua pe capul lor
Apoi mergi pe la fabrici de confecții duci anunturi că repari pui prize becuri neoane repari reglezi mașini de cusut si tot ceea ce este nevoie dai cu var tragi internet pui boxe muxica orice au nevoie chiar și de reaprat un scaun tot pe tine să te cheme și le dai prețuri extraordinar de mici.
Apoi in altă zi mai identifici ceva firma cu multe multe angajate si te duci la fima respectivă și nu închei nici un contract și le spui că vrei să le faci site reclamă și le dai o ofertă un pliant în care scrie că faci site cu promovare cu tot doar la 350 lei maxim 650 lei că e promoție ca să afle lumea de tine și că pe tine nu te interesează de fapt banii ci in primul rând te intereseaza să ai un portofoliu de lucrări așă că ești dispus să le faci site-ul si gratuit
si cu ocazia asta stai pe capul lor zile intregi si comanzi pizza pentru toate femeile de acolo si stai la masa cu ele si mai o gluma mai o minciuna si te bagi pe sub pielea lor si le faci dependente să mănânce de la tine cât să te coste hai să zicem 200 euro / săptămână să le cumperi la o singura masă pe zi la una lazania la alata paste la alta pizza la alta peste ce vor fiecar si sa platesti tu.
Există multe locuri de muncă pe la restaurante brutării unde ai putea să te duci să te angajezi și să ai 60 de colege eu știu o mică făbricuță unde sunt 60 de femei care fac totă ziua numai prăjituri așa că ai fi singurul bărbat dintre ele.
Poți să te anajezi vânzător intr-o pizață de exemplu la PIAȚA DELFINULUI
câte femei sunt vânzătoare la piața delfinului
și acum că e iarnă le poți cumpăra câte o cafea la fiecare in parte le poti lua un ceai le poti lua un pahar de vin fiert
apoi vezi care zâmbeșțe mai frumos ii iei o gogoașa
mai iei si la prietenele ei câte o gogoașă apoi vezi că au la intrare pizza la 12 lei maxim 15 lei si cumperi si tu 3 pizza pe una o mănânci tu pe una le-o dai lor si le apropii eventual le mai iei si câte o cutie de cola
Le ajuti sa strânga marfa.
SAU UITE EXISTĂ MULTE CURSURI CARE 700 ORE DE TEORIE SI 1000 DE ORE DE PRACTICĂ
Așa că poți să mergi la un asemenea curs de inspector resurse umane
si acolo in 1700 de ore gata agăți șî tu ceva.

| zilog a răspuns:

Mai am o idee super interesantă poți să te pocăiești și să mergi la Adventiști la biserică acolo sunt o mulțime de femei ne satisfăcute care și-ar dori și ele un morcov
Eu am fost și am fost gigolo de pocăite
pentru că nimeni nu le oferta și lor un morcov
eu am fost printre singurul din mai multe biserici care le-am ofertat un morcov

| zilog a răspuns:

Ar mai fi o idee tu te-ai gândit vreo dată că deja socializezi cu o grămadă de femei zilnic fără să îti dai seama de exemplu cu farmacista sau cu vânzătoarea de la pâine sau cu șefa de la administrația blocului sau cu femeia de servici sau cu colege vecine
ia apucăte tu aproepe moca să pui gresie pe holul blocului
apucăte să văruiești măcar la etaj la tine
și vei vedea că vecina de lângă casă nici o dată nu te lasă

inafară de asta poate că ai un job unde ajungi din casă în casă
pune și tu prețuri mici când auzi că te sună femei
și dacă vezi că sunt singure poți să le propui să plătescă in natură

mie mi-au plătit multe în natură

Sau poți să spui că mai degrabă de cât să îti dea 500 lei pentru reparația mașinii de spălat rufe te-ai simți onorat dacă ar vrea să servți impreună o pizza
și dacă tot stați la masă poate stați si la povești

spune-le apreciazăle vai ce roghei nașpa ai ce cercei oribili ai
vai cât de oribil croșetezi
goblenul ăsta horor este făcut de tine?
Si ele o sa se simtă flatate cârnd o să vadă că ai observat că are cercei interesanti
când pe tine nici in cot nu te doare de ce fel de cercei are ea
sau ce plovăr a tricotat ea
dar tu trebuie să te faci că apreciezi ce culoare interesantă și-a vopsit camera
femeilor le place să fie apreciate aplaudate

de exemplu dacă este juristă vai ce meserie interesanta trebuie să ai capul mare pentru asta
dar povestițimi șî mie cum este o zi din viata unei juriste
cum faceți ce faceți la munca
vai cât de interesant
și dacă o pui pe o femeie să se laude ea zice
ce barbat mi-am găsit unul care este dispus să mă asculte

Apoi povestesti pe unde ai mai fost tu prin excursii
si o intrebi si pe ea si o lasi mai mult pe ea sa vorbesca despre excursiile ei
si vezi unde ii place ei cel mai mult chaiar daca este un loc oribil
tu ii spui hai să mergem acolo
ce interesant chiar acolo ați fost
ce aș vrea să ajung si eu acolo
asta este visul vietii mele să ajung la lacul porcilor
am visat de când eram copil să mă bălăcesc cu porcii
Haideți vreți să mergem împreună că eu în ultimii 5 ani nu mai mi-am luat concediu
sunt singur astazi este ziua mea si ma gândeam să îmi iau si eu câteva zile libere
ce ați zice dacă aș sponsoriza eu totul
și femeia că este profitoare că majoritatea femeilor sunt profitoare că altfel nu se culcau cu șarpele Diavolul în paradis pentru un amărât de măr
O să accepte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinder

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sentimente. Ro

| zilog a răspuns (pentru anonim_4396):

Sentimente sunt doar târfe javre curvve îngânfate fandosite bășinoase toate ceturistele si dai si bani că nu se poate să intri să vorbești cu vreo femeie fără să plătești
iar inafară de asta chiar au multe aere de vedete
chiar dacă urlă foamea în ele
Te chinui să te bagi in seamă cu ele și ele nu îți rășpund sau te iau cu fundul de nas

| anonim_4396 a răspuns (pentru zilog):

Peste tot sunt la fel. Pe Facebook e mai rău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viața reală. E mult mai safe.

| Cristinacrissstoica11 a răspuns:

Eu zic ca Instagram
Asta este părerea mea.