| anonim_4396 a întrebat:

Care e treaba cu furnizorii de internet? Par dubiosi. Pe astia cine ii sanctioneaza?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Protectia consumatorului daca faci reclamatie

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Am semnat un contract care prevede SA platesc o suma deloc neglijabila daca inchei contractul mai devreme la ei.Dar ei au voie SA faca matrapazlacuri, nu-i asa?

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu au voie

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Poate m-am exprimat gresit. Unde mai gasesti azi serviciu de internet de incredere?

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

In tara se vorbea bine de rcs - rds. Fara probleme in orasul unde locuiam, acum exista toate pichinezariile care te ajuta sa navighezi fara sa stie nimeni unde intrii, etc.

14 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Bună!

Ne poți da mai multe detalii cu privire la situația la care te referi? Dacă ai nemulțumiri legate de conexiune, recomandarea noastră este să contactezi furnizorul de internet, iar dacă acestea nu se remediază, să depui o plângere la protecția consumatorului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi aminteste de ce spunea cineva la modul general despre internet și nu e deloc de bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-a ajuns prea departe cu spionatul.

| GigelCostelCovrigel a răspuns:

Imi pag picioarele in jegosii aia. Vezi ca la Rds iti fura ipv4 si iti baga Carrier Grade Nat si alte rahaturi. Pe dracu mai postezi servere si site-uri. Dai dracu de handicapati. Daca vezi ca ai ip-ul public diferit la router fata de whatsmyip.org iti zic sa ii suni sa ii iei la injuraturi. Contract de 12 ani la iei si fac rahaturi de astea.

| anonim_4396 explică (pentru GigelCostelCovrigel):

In spatele RCSului nu e SRIul? parca asa stiam.

| Bizon95 a răspuns (pentru GigelCostelCovrigel):

Toate telefoniile mobile fac asta, fara nici o exceptie
eeRDeeSh-u' a inceput sa faca asta si la utilizatorii cu abonamente mici, eu am un script pe routerul meu Linux care nu se lasa pana nu obtine IP routabil, insa oricand si asta poate sa dispara (au DREPTUL sa faca asta), dar eu am 100mbps, iar la un prieten care are 1000mbps INTOTDEAUNA primeste ip routabil

iar daca, chiar te doare poti sa iti iei abonament biz, in care nu numai ca o sa ai IP routabil dar o sa fie chiar fix (acelasi intotdeauna)

moment in care intreb intrebatorul: ce intelegi mai exact prin "de incredere"?

orice abonament biz e mai mult sau mai putin de incredere
dar, daca ai destui bani te poti duce la GTS telecom sau alt provider care da numai biz unde o sa platesti mult mai mult pentru o viteza mut mai mica
SAU
poti sa iti cumperi pe langa un serviciu de VPN cu garantia ca nu au log-uri
SAU
poti sa intrii prin tor, tor browser, etc.

| anonim_4396 explică (pentru Bizon95):

Nu sunt de incredere, conform anumitor date.Am scris românește, zic eu.

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Posteaza link-ul cu "date" sau spune pe scurt care e problema
te spioneaza?
iti baga reclame pe gat?
CE?

| anonim_4396 explică (pentru Bizon95):

Pai n-am link. spionat? probabil. Reclame nu.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, si pe mine ma spioneaza Google in momentul de fata, dar pentru ca vreau eu.