| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai bun motor de căutare de pe Deep web/Dark net, unde poți să găsești orice vrei?

6 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Toe, onion. Eu am intrat si de pe telefon, si am gasit multe chestii dubioase. Ai grija pe ce site uri intrii, si ce vpn folosesti.

| Ora de net a răspuns:

Salut,

DeepWeb se referă la toate site-urile care nu sunt indexate în motoarele de căutare și nu pot fi accesate prin intermediul browserelor clasice. O mare parte din acestea conțin informații sigure, dar care pot fi accesate numai când plătești un abonament, completezi un formular specific sau ești autorizat să faci asta.

De exemplu, în Deep Web sunt stocate informațiile private despre un cont (mesaje private, parolă, etc.). Acestea pot fi accesate numai de către persoana care deține acel cont, prin completarea numelui de utilizator și a parolei. Altfel, niciun alt utilizator nu poate să acceseze astfel de informații, indiferent de browserul sau motorul de căutare pe care îl folosește.

În schimb, DarkWeb reprezintă doar o parte din DeepWeb unde este conținut preponderent ilegal, poți foarte ușor să ajungi la materiale dăunătoare sau să iei viruși. Îți recomand să eviți să folosești browsere care pot accesa astfel de conținut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Https://duckduckgo.com/

| floreadan a răspuns:

Poti incerca Onion.

| sobolandepadure a răspuns:

Poti pe TOR sau ONION. Sau direct de pe google laughing

| anonim_4396 explică (pentru sobolandepadure):

Ești amuzant rău.