| Gax97 a întrebat:

Care este cel mai bun software anti-spyware/malware pe care il stiti?

Răspuns Câştigător
| KronstadtResurrection a răspuns:

Bitdefender. Aproape la fel de bun este si Kaspersky.
Dar, nu uita: bunul simt al navigarii te tine departe de probleme, pentru ca un astfel de program este construit in baza unor informatii deja existente; daca programul nu are habar "cu cine isi face de lucru", este normal ca el sa nu te poata apara.
Surf safe.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Free Trial dar e bun: https://www.malwarebytes.com/premium/

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Pentru a avea computerul protejat este foarte important sa ai firewall-ul activat si sa folosesti un antivirus. In cazul programelor antivirus, nu exista o solutie care te va proteja suta la suta, dar indiferent de programul ales (chiar si o varianta free), este bine ca el sa fie updatat constant. Daca un antivirus nu isi updateaza zilnic baza de date el nu va putea sa te protejeze de noi atacuri aparute si nu va fi deloc util. In acelasi timp, e bine de retinut ca si tu ai un rol activ in a-ti proteja computerul – nu da click pe link-uri necunoscute, nu instala programe straine sau programe care vin din partea unor straini.

| Anonimul95t a răspuns:

Salut, iti recomand ca Anti-malware : Malwarebytes si ca antivirus avast sau bitdefender. O seara buna!

| EugenEB a răspuns:

Bitdefender.