| Push_Corten_1985 a întrebat:

Care este codul postal pentru statele unite ale americi?

18 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Despre ce strada, ce stat, ce oras vorbim aici ca exista milioane de coduri postale in SUA

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pana si Romania are cod postal cu 6 cifre. Americanii au de cel putin 10 ori mai multe. Uite un site de la ei (nu romanesc): http://www.geonames.org/postal-codes/postal-codes-us.html

| mihai69 a răspuns:

Depinde de numărul străzii.

| 1Q a răspuns:

Depinde din ce stat doresti sa ai codul, uite aici alege ce iti trebuie http://usa.youbianku.com/ro, sunt codurile postale ale statelor iar prefixul stateleor unite este +40

| suntserios a răspuns (pentru 1Q):

Prefixul la ce este +40?

| 1Q a răspuns (pentru suntserios):

La telefon, m-am gandit ca poate il intereseaza

| suntserios a răspuns (pentru 1Q):

Stii ca +40 e prefixul Romaniei si nu al SUA nu?

| 1Q a răspuns (pentru suntserios):

Daca esti in america cu numar de Romania formezi +40 in fata numarului

| suntserios a răspuns (pentru 1Q):

Da, daca suni un numar de Romania logic ca faci +40 in fata numarului, la fel cum faci si daca esti in Anglia, Japonia sau Italia si suni un numar de Romania. Asta nu inseamna ca +40 e prefixul tarii in care esti la momentul ala

Prefixul telefonic al SUA este 1
Prefixul telefonic al Romaniei este +40

| 1Q a răspuns (pentru suntserios):

Asa si ce vrei sa spui cu asta? am zis ca daca se duce in SUA sa stie cum sa sune

| suntserios a răspuns (pentru 1Q):

De la sa stie cum sa sune un numar romanesc pana la a spune ca prefixul +40 e prefixul SUA e mare diferenta. Nu o mai intoarce ca la Ploiesti.

| 1Q a răspuns (pentru suntserios):

Nu asta o intrebat el, am spus ca infromatie suplimentara, si cand am spus ca e prefixul ma refeream sa formeze prefixul ca sa poata sa vorbeasca, invata sa nu mai iei lucrurile motta moe

| suntserios a răspuns (pentru 1Q):

Frate... ai facut o afirmati extrem de clar, nimic de interpretat aici. Nu ai cum sa iei acesta afirmatie altfel decat mot a mot (asa se scrie corect, motta moe nu sunt niste cuvinte existente )

" iar prefixul stateleor unite este +40 "

Ai gresit, aia e... data viitoare te vei informa inainte sa raspunzi chiar atat de greu de recunoscut e?

| 1Q a răspuns (pentru suntserios):

Suntem in Romani deci e logica vorbeam in contextul in care te duceai in USA sa formezi prefixul +40 ca doar nu ai numar de america sa formezi +1

Răspuns utilizator avertizat
| RasfoiescPeNet a răspuns:

E si pe Romania usor de gasit:
http://www.ecoduri.com/coduri-postale-america.php

alegi statul si iti da codul potrivit

sau daca vrei prefixul:
http://www.ecoduri.com/prefixe-telefonice-internationale.php

| anonim0just0for0me a răspuns:

Depinde acum. Aici http://usa.youbianku.com/ro găsești codurile.
Bafta!

| Gloom a răspuns:

Depinde de stat s-a.m.d.

www.google.ro