| Steve9999 a întrebat:

Cat de bun este malwarebytes colorate? ma poate proteja împotriva tuturor virușilor si riscurilor de pe internet? si daca da cum activez acele doua căsuțe pentru protectie? dau funda mersi

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

E bun dar nu iti trebuie versiunea corporate ca nu esti firma. Daca vrei toate functiile de protectie platesti cu cardulet. Alta varianta nu e.

| Steve9999 explică (pentru Wr3nch):

Am premium la corporatehappy

| Steve9999 explică (pentru Wr3nch):

Cum activez casetele alea doua pentru protectie?

| Wr3nch a răspuns (pentru Steve9999):

Din setari, acolo poti stabili ce functii sa fie active. Nu stiu exact la ce casute te referi, un print screen ne-ar ajuta sa rapsundem mai ok.

| Steve9999 explică (pentru Wr3nch):

Nu cred ca pot sa pun printscreen

| LPCTSTR a răspuns:

Malwarebytes ofera protectie activa numai cand este activ, adica dupa ce se termina trial-ul, MB este bun numai pentru a scana sistemul manual.
Alternative bune pentru antivirusuri ai destule, Windows Defender, Avast, Kaspersky, Bitdifender, etc.
Dpdv al euristicilor si functiilor incluse, Avast este renumit pentru versiunea gratuita. Eu nu m-as baza pe Windows Defender, au euristici mediocre, deci ramai la solutii terte.

| Steve9999 explică (pentru LPCTSTR):

Păi am premium dar vreau sa stiu cum activez cele două casete de protecție de la corporate pentru ca nu ma lasa

| PainTech a răspuns:

Da. Malwarebytes e unul din cele mai bune programe anti-malware pe care le-am folosit.