| andrew01a a întrebat:

Cat reprezinta 2.8 gb, in consum de net. de ex. in ore, zile sau ce anume intra vizionat (clip Youtube, etc.) in 2.8 gb

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă urmărești un film FULL HD online, îți consumi undeva spre jumătate din Gb de care spui

| andrew01a explică (pentru sierra1):

Multumeschappy

| sierra1 a răspuns (pentru andrew01a):

Să fii iubit!

| andrew01a explică (pentru sierra1):

Multumesc, de aseameneahappy

| dannyel86 a răspuns:

Consumul traficului de net este influentat de multi factori, de ceea ce faci pe internet.
O navigare pe Facebook consuma, in mod normal, mai putin decat o vizionare clip/film pe Youtube.
Chiar si intre vizionari pe acelasi site (cum e Youtube) exista diferente de consum trafic, daca acele clipuri au rezolutii diferite. Un video 480p va consuma net mai putin ca unul de 720p.
Ca sa poti face comparatii, se recomanda sa-ti instalezi un utilitar care sa-ti arate in timp real care e consumul pentru fiecare activitate de-a ta pe internet. happy

| raMLesS a răspuns:

Te iub

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Depinde foarte mult ce tip de alicatii folosesti si ce anume faci pe internet - cele mai "costisitoare" actiuni din punct de vedere al traficului sunt urmarirea de videoclipuri sau de filme. Spre exemplu, in functie de calitatea filmului acesta poate consuma intre 1GB si 2GB.