| AliceThai a întrebat:

Ce banci romanesti ofera acces internat (ibanking) la conturi/servicii gratuit?
(intreb pentru ca momentan ma jacmanesc astia de la BRD cu 4 lei/luna si nici macar extrasul de cont nu e corect)

Răspuns Câştigător
| Shammal a răspuns:

La ING e gratuit, plus daca ai minim 700 lei intrati in cont pe fiecare luna nu ai nici un fel de comision; poti scoate bani de la orice bancomat de oriunde si din afara fara comision.

| AliceThai explică (pentru Shammal):

Multumesc, am sa ma interesez la ei.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bcr

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu stiu banca care sa ofere gratis acest serviciu. Cam peste tot e 4-6 ron.

Daca extrasul de cont nu ti se pare corect contacteaza banca, inseamna ca e o problema undeva nu ca e prost internet bankingul

| Lioana a răspuns:

Nu știu dacă vreo banca oferă gratuit Internet Banking dar la Banca Transilvania e numai 1 leu pe luna pentru persoane fizice.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu am gasit nicio banca sa ofere acest serviciu gratuit desi sunt student tot nu e gratis.

| Horologer a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Poti lua de la BT gratuit, daca esti student.

| Lostlyric a răspuns:

ING ofera ibanking gratuit.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Recomandarea noastra este sa verifici direct pe siturile oficiale ale bancilor.

| TheRealFantasy a răspuns:

Fa-ti un card de student, nu cred ca conteaza banca, la BCR, BT si BRD sunt gratis si internet banking si mobile banking; cred ca si la CEC si Raiffeisen sau alte banci e, daca e card de student asa ar fi logic.
La cardurile de debit normale se percepe o taxa lunara indiferent de banca; poate exista exceptii dar ma indoiesc.

| Horologer a răspuns:

Daca esti student/a la banca transilvania sigur poti lua gratis. Daca nu esti, as baga mana in foc ca nicaieri.Parerea mea e sa ramai la BRD ca sunt ok fata de ceilalti. Spre exemplu BCR & BT te "jecmanesc" cu inca vreo 5lei pe langa aia 4 daca vrei si pe telefon/tableta. Uita-te pe siteurile lor sa vezi ca o sa fii de aceeasi parere cu mine.

| RAY a răspuns (pentru Horologer):

E mult 5 ron pe luna? in aia 5 ron vezi tot ce vrei

| Horologer a răspuns (pentru RAY):

Citeste ce am scris.Pe langa 4 lei pe luna iti mai confisca 5 pentru telefon si tableta.Si am specificat foarte clar la BCR si BT.

| RAY a răspuns (pentru Horologer):

Nu e adevarat eu cu 5 ron vad tot ce vreau si pe pc, telefon, tableta si telefonic