| anonim_4396 a întrebat:

Ce e mai rău big grineep Web sau Dark Web?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Webul în general.

| aXy99 a răspuns:

Niciunul nu e rau, depinde ce activitati desfasori acolo. Dark web e cuprins in deep web.

| Ora de net a răspuns:

Salut,

DeepWeb se referă la absolut toate site-urile care nu sunt indexate în motoarele de căutare și nu pot fi accesate prin intermediul browserelor clasice. O mare parte din acestea conțin informații sigure, dar care pot fi accesate numai când plătești un abonament, completezi un formular specific sau ești autorizat să faci asta.

În schimb, DarkWeb reprezintă o parte din DeepWeb unde este conținut preponderent ilegal, poți foarte ușor să ajungi la materiale dăunătoare sau să iei viruși. Îți recomand să eviți să folosești browsere care pot accesa astfel de conținut.

| 120bulevard a răspuns:

E mai rau sa intrii pe unul dintre astea 2

Răspuns utilizator avertizat
| AnatoliyMikhailov a răspuns:

La suprafata se afla : Web-ul standard si cel mai folosit
Urmeaza Deep Web : Web-ul care nu este folosit de aproximativ toti utilizatorii care folosesc si web-ul standard.
Dupa Dark Web-ul : Care este cel mai riscant, iar utilizatorului ii este nevoit sa descarce un anumit tip de browser la fel ca si pe Deep Web ca sa poata accesa linkuri codate care te redirectioneaza pe site-uri cu tot felul de lucruri de contrabanda + permisa vinderea minorilor a armelor, drogurilor, etc. Daca intri in adanc in acest dark web vei ramane surprins. Este interesant, dar totodata periculos pentru ca site-urile nu sunt securizate. Eu nu-ti recomand big grin