| KanezuY a întrebat:

Ce este deepwebul? Ca am vazut aici pe TPU ca unii intrebau cum sa intre pe el

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://ro.wikipedia.org/wiki/Deep_Web

9 răspunsuri:
| Cedry2k8 a răspuns:

Cele mai odioase ganduri ale tale, amplificate de vreo 100 ori. Pe deep web gasesti TOATE tipurile de droguri, pistoale, pusti, etc.
Pe deep web iti poti angaja un asasin, sa omoare pe cine vrei tu.
Pe deep web poti viziona filme ilegale (pornografie cu minori, animale, oameni morti, etc.)
Pe deep web, de asemenea, poti sa te uiti la torturi live, tu sa comanzi cum sa fie torturata victima, contra cost.
Pe deep web poti fii victima unui atac cibernetic sau atac in viata reala. Am auzit cazuri in care oamenii au fost ucisi fiindca si-au dat adresele pe deep web.
Per total te sfatuiesc sa nu intri.

| KanezuY explică (pentru Cedry2k8):

Nici nu aveam de gand sa intru pe deepweb dar mai facut sa nu intru niciodatalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deepweb e internetul care nu-l poti accesa. ce zice cedryk e darknet.

| KanezuY explică (pentru anonim_4396):

Pai atunci care e diferente dintre cele doua?

| KanezuY explică (pentru anonim_4396):

Multumesc!

| bebelusitaiaticubomfaieru a răspuns:

Odata pe deepweb am vazut filme porn0 cu fetite mici sub 40 de ani. erau veolate naspa si oameni taiati de la jumate n-ai tupeu coitze sa intri

| Daniel2836 a răspuns:

DeepWeb=Partea întunecată a internetului(pornografie, trafic de droguri, organe)

| Anonimul95t a răspuns:

Salut, deep web este partea ascunsa a internetului pe care nu o putem accesa decat prin programe specifice.
Deep web reprezinta in jur de 96 la suta din internetul normal
Nu te sfatuiesc sa intri : arme, droguri, organe, informati secrete iar in adanc (dark web) poti gasi torturi, violuri, pedofili, asasini, asasini platiti si alte lucruri oribile

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Termenul "deep web" sau "darknet" se refera la continutul de pe Internet care nu este indexat de motoarele mari de cautare, adica nu se poate gasi la o simpla cautare Google.

Un clip care explica ce inseamna acest lucru gasesti aici https://www.youtube.com/watch?v=_UOK7aRmUtw