| Anghel_Felicia_1960 a întrebat:

Ce fac daca am fost blocata pe Facebook?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand esti blocata, Facebookul iti spune de ce anume t-ea blocat. Daca i postat chestii ilegale, sau pornografice, ori politice, ori inadecvate, esti blocata.
daca te-a raportat cineva, iarasi poti fii blocata.
Totusi, FB te anunta ca esti blocata si-ti spune si motivul. Unoeir iti cere sa dovedesti ca tu esti posesoarea contului, aducand copie dupa buletin, unde se vede clar ca ai peste 14 ani (varsta legala sa detii un cont de FB).

| xerxes1 a răspuns:

Ai putea sa te apuci cu mainile de fund si sa sari in sus.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Daca ai incalcat termenii si conditiile Facebook (https://www.facebook.com/terms.php) atunci acestia au dreptul sa te blocheze sau sa te impiedice sa iti mai faci cont. Printre motivele pentru care se intampla acest lucru se pot numara: faptul ca nu ai folosit numele tau real, faptul ca ai mintit cu privire la varsta ta, ai postat sau distribuit continut daunator.

Daca ai citit cu atentie termenii Facebook si consideri ca nu i-ai incalcat, poti sa depui o contestatie aici https://www.facebook.com/help/103873106370583

| Andreea22an a răspuns:

Iti faci alt cont