| Bibbixoxo a întrebat:

Ce fac daca un baiat ma hartuieste ca ma bate si stie adresa mea, numarul meu si problemele fratelui meu? RASPUNS URGENT VA ROG

6 răspunsuri:
| Emmny a răspuns:

Muta-et in alt oras sau stai la o vecinatongue scuze ca ma amuz scuze scuze Dar chiar vb serios sa stai la o prietena sau la o vecina, nu stiu sper sa gasesti ceva! MULT SUCCES!

| bogza2 a răspuns:

Simplu iei telu in mana si tastezi 112 te rezolva imediatwinking

| Kitty a răspuns:

Vorbeste imediat cu un adult. Pot fi parintii sau persoane pe care le cunosti si iti sunt apropiate. Spune-le tot ce s-a intamplat si acestia te vor sfatui. Iti va face foarte bine sa discuti cu cineva in care ai incredere.

| baaang a răspuns:

Cum a zis bogza2. 112`!laughing
akol e ca si cum ai comanda o pizza. ii suni si in cateva min.sunt la tine akasaa.
pe bunee`!laughing
sau. a2a varianta spune`le parintilor.
simpluwinking
baftaa.
P. S. ameninta`l si tu pe baiatuu ala ca`l bati sa vedem. poate se muta pe alta planetaa.
daca simti frica.atunci el te va "hartui" in continuare.
asa ca FIGHT.happy

| cισcσℓαтαﺕαєяαтα a răspuns:

Suna la politie!happy

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Ne pare rau ca ai intalnit o astfel de situatie neplacuta.

Te sfatuim sa apelezi la ajutorul politiei - amenintarea si hartuirea sunt fapte grave care tin de competenta acestora.

Daca pericolul este unul real si iminent, poti apela 112.