| anonim_4396 a întrebat:

Ce faci in cazul in care comanda pe care ai făcut-o pe Aliexpress nu mai ajunge?

9 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Daca nu primesti coletul trebuie sa anunti websitul si iti poti primi banii inapoi. Mai multe detalii aici https://sale.aliexpress.com/......HuU9Ji.htm

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apelez la acest serviciu

| valentina2392 a răspuns:

Comenzile de pe Aliexpress ajung mai greu, dar n-am mai auzit niciodata sa nu mai vina deloc. Dar sa zicem ca nu mai ajunge, vorbesti cu adminul de la site si-i comunici problema. El trebuie sa stie in ce stare se afla comanda ta!

| anonim_4396 explică (pentru valentina2392):

Și mai am o întrebare am dat o comanda dar vânzătorul nu mi-a aprobat-o de 3 zile. Mai trimite comanda sau doar mi-a durat banii. Deși a primit calificative pozitive la produsul comandat.

| valentina2392 a răspuns (pentru anonim_4396):

Banii nu are cum sa ti-i fure, pentru ca eii se duc intr-un cont si dupa ce este toata lumea multumita, isi ia bani vanzatorul! poti intra pe un admin si sa-l intrebi ce se intampla!

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe Aliexpress NU poti sa dai comanda!
Pe Aliexpress cumperi si platesti integral inainte, inclusiv transportul, daca vrei sa-ti vina marfa.

| Iuliagold a răspuns:

Deschizi disputa sau vorbești cu chinezul, in engleză, sa îți prelungească termenul de livrare. daca nu, deschizi disputa și îți Primești banii înapoi.happy

| Claudiu_Covaci_1977 a răspuns:

De ce nu imi mai ajung comenzile?