| anonim_4396 a întrebat:

Ce motive are un user să-și creeze două conturi pe un site și să activeze pe amândouă dar dacă-l întrebi dacă e una și aceași persoană, să nu recunoască?
Nu mă refer neapărat la trolli aici.

Răspuns Câştigător
| SingleForOne a răspuns:

Din motive de timiditate. Pe un cont adresează anumite tipuri de întrebări, pe alt cont adresează alte tipuri de întrebări. Pe un cont își creează o imagine, pe alt cont își creează altă imagine.

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Vor sa vada "problema" din mai multe perspective big grin

| Frank51 a răspuns:

Eu nu văd niciun motiv, probabil din plictiseală sau frustrare.

| Emma30555 a răspuns:

Se joaca. Vor sa para într un fel pe un cont și sa para în cu totul alt fel pe alt cont, ei spera sa le iasă dar din moment ce sunt recunoscuți nu prea le iese

| Lukasssz a răspuns:

Pentru ca nu vor sa isi ia suspend!

| literallythesamebruh a răspuns:

Pentru troll. Simplu.

Răspuns utilizator avertizat
| bookofknowledge a răspuns:

Mai multe persoane, inseamna ca se pot vota singuri, inseamna ca isi pot sprijini commentul, au de 2 ori mai multe sanse sa fie alesi daca este o alegere la intamplare, si chiar si daca nu ei se aleg de 2 ori. De multe ori o parere este mai puternica daca este sprijinita. aca el face asta doar pentru a avea un glas mai puternic si a combate alte commenturi(daca ceva nu le convine, o sa vina cu afirmatii e 30 ori pentru combatere, oar pentru ca nu le place sa piarda), pe scurt ultima afirmatie ar fi orgoliul uman.
Poate ca pe vechiul cont au facut prostii si lumea nu prea incredere in ceea ce scrie, si pe cont poate apare utilizator avertizat, etc. si el incearca sa o ia e la ero fara sa piara experienta de la vechiul cont.
Unii se gandesc sa faca prostii pe un cont si sa creeze unul nou dupa ca un fel de troll continuu.

| Pnin a răspuns:

TImp liber.

| Dariaa90 a răspuns:

Atât le poate mintea, nu cred ca pot fi înțeleși și nici nu merita sa ne adresam asemenea întrebări. Probabil au dubla/tripla personalitate și sunt incapabili de o comunicare constructiva.

| xxxRomeoFantastikxx69xxx a răspuns:

Depinde si de ce posteaza, s-ar putea ca un cont sa fie cel principal si sa se foloseasca de al doilea cont pentru a-si pastra anonimatul cand posteaza anumite lucruri