| heracles a întrebat:

Ce parere aveti de noua masura a P.S.D.-ului care vor sa restrictioneze internetul?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Sper să nu fie adevărat.
Altfel ce putem spune decât.dsp eium laughing

49 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Minciuni marca Insolventa TV-Realitatea.

Bula
| Bula a răspuns:

Internet se poate face si via sateliti, chiar daca se taie bucatele cablajul terestru si se doboara turnurile GPS.
Ai nevoie doar de un sistem care costa cat un calculator.

Nu stiu la care prost TV ai auzit asemenea stire, dar... si in China s-a incercat sa restrictioneze cu cativa ani in urma, si a durat aproape o zi pana ce s-a si ocolit bariera...

| heracles explică (pentru Bula):

Deci zici ca si chinezii au incercat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

La care post crezi că putea auzi așa cevalaughing)

| Bula a răspuns (pentru heracles):

Da, daca-mi aduc bine aminte, asta a fost putin inainte de retrocedarea Honkong-ului, dar poate gresesc.

| GabiDumitrescu a răspuns:

E PROPUNERE, nu masura. Fa diferenta...

| Frank51 a răspuns:

Daca face asta o sa iasa 5 milioane de copii in strada ca nu mai pot sa joace minecraft laughing

| teo530 a răspuns (pentru Frank51):

Dar şi adulţii vor ieşi că nu mai pot umbla pe Facebook.

| minrest a răspuns:

Desi nu cunosc problema, nu ma mir, ba chiar cred ca li se potriveste un demers de genul asta.

| Hammurabi a răspuns:

Dacă poți, plasează și tu un link cu știrea asta, că mie parcă nu-mi vine să cred.

| heracles explică (pentru Hammurabi):

Nu am vazut pe net, am auzit la tv, poate exista si pe net aceasta stire habar nu am.

| Hammurabi a răspuns (pentru heracles):

Sper să nu fie adevărat.
Altfel ce putem spune decât.dsp eium laughing

| AFR81 a răspuns:

Scuza-ma ca iti zic, dar fix asta e problema in Romania. Multi tineri care nu au habar de politica cad prada manipularii si actioneaza in consecinta. La fiecare nou eveniment politic petrecut, dezinformarea face noi victime. Pe multi dintre acesti nestiutori ii vezi in strada protestand sau manifestandu-se pe Facebook. Nu o sa restrictioneze nimeni internetul, niciodata happy

| heracles explică (pentru AFR81):

Ok,dar scuza-ma, ca-ti zic si eu '' niciodata sa nu spui niciodata'' in viata nu stii niciodata ce se poate intampla. Suntem ca niste frunze, prin viata asta, nimeni nu este atotstiiutor

| PainTech a răspuns (pentru AFR81):

Totuși, e mai bine că a pus întrebarea aici, unde a fost corectată și nu a început o "campanie" de dezinformare.

| AFR81 a răspuns (pentru PainTech):

Clar. Chiar este de admirat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AFR81):

Gândește-te că tot așa, prin știri false date de mizeria aia de post căruia eu i-aș lua dreptul de a emite, s-a creat tot valul ăsta de ură, s-a ajuns la violențe și se încurajează la continuarea lor.
Și mai au și tactica preluată de la CNN(altă mizerie de post, dar măcar n-are audiență): știre falsă despre ceva ce urmează să se întâmple, apoi evident, nu se întâmplă, iar ei delirează câteva zile că vigilența lor și a protestatarilor îndemnați de ei ne-a salvat țara de la cine știe ce visaseră ei că se întâmplă, și uite așa i-au încurajat pe toți redușii ăia.

| Nemessys a răspuns:

Mai exact, ce vor sa faca?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Mai exact, e o idee că ar trebui cumva blocate conturile false care postează mizerii pe Facebook.
Concret, nu pot face nimic, doar Zuckerberg poate și încearcă de mult timp.

| heracles explică (pentru Nemessys):

Ei vin cu chestea asta, ca generatia asta de ''facebuc'',la naiba cu cel care a invetat-o laughing) apropo o verisoara de a mea a fost in America la munca,si printre altele a vizitat si sediul face-book-ului, deci le mai dau o idee, de ce nu se duc acolo, la sediul lor,sa-i rupa cu pulanul happy cica cei care au cont pe facebuc din ro. unii/unele persoane, le au false(mamaliga lor)si promoveaza violenta, jignesc, adica presoanele e naspa, si trebuie sa le ia microfonul, deci cam asta vor sa faca.
Cu ani in urma in piata tiananmen, tinerii studenti si cetateni de rand s-au adunat acolo sa-si strige nemultumirile, si au navalit cu tancurile peste ei.Acum la noi nu a fost chiar asa, dar sa speram ca nu o sa se ajunga chiar acolo, sa treaca peste tine, ca peste un caine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru heracles):

Https://deadline.com/......202396016/
Eu văd că și Zuckerberg luptă cu conturile false

| heracles explică (pentru anonim_4396):

Foarte bine, sa lupte si ai nostri, dar nu ar fi mai simplu daca astia ai nostri se duc la sediul face-book-ului in America si sa le inchida sediul, si daca intreaba aia (whay)pentru ca sa nu-l mai jigneasca pe D...a laughing))

| anonim_4396 a răspuns (pentru heracles):

Oficial: ești prost.

| heracles explică (pentru anonim_4396):

happy n-am zis nimic gresit, e foarte simplu, daca estia ai nostri vor sa blocheze conturi de Facebook-uri care or fii fa; alse, ca sa nu se mai intalneasca bagabonzii care este, banuiesc ca poate sa o faca din tarisoara asta Romania, daca nu se poache, cum vb ministru (genunche)atunci ar fi bine sa mai mearga la America, cum se exprima Dragnea ''mai mergem la Europa'' taran autentic, la sediul face-book-ului si sa i desfiinteze pe aia (imperialistii, care este)nu ca n-ar fi.dar mai bine sub umbrela Americanilor decat sub umbrela Rusilor, sau tu iti doresti sa fie invers laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru heracles):

N-are pic de coerență ce ai scris

| heracles explică (pentru anonim_4396):

Ei nu happyvb excat ca parlamentarii nostri care au grija de noi laughing ma refer la cei cu conturile de Facebook care cica sunt false, ca asa a spus nu stiu cine, deci este nevoie de unele legislatii care sa controleze tot felul de continuturi care apar pe facebuc, tot felul de amenintari, care or fii alea? ''eium d.s.p.'' laughing) e.t.c. realitatea insa e alta, ei vor sa controleze, sa cenzureze, habar n-am, face-bucul ca sa nu mai fie injurat dragnea de dimineata pana seara(ar fi culmea sa zica chestea asta la tv, domne noi vrem sa controlam facebucul pentru ca-l injura pe dragnea laughing ca deh, deranjeza) ce sa zic. E nu-i nimic, o sa-l injure lumea prin bucatarie, caci de acolo nu mai sunt auziti de drac-nea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru heracles):

Păi Facebook-ul oricum e spațiu public, deci pentru orice e scris pe Facebook orice cetățean răspunde chiar și penal.

| heracles explică (pentru anonim_4396):

Si vad ca n-ai raspuns la intrebare, doresti sa fim sub umbrela imperialistilor americani sau sub umbrela rusilor? e foarte simplu si totul e coerent, doar ca te faci tu ca nu intelegi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru heracles):

Nu doresc să fim sub umbrela nimănui

| heracles explică (pentru anonim_4396):

laughing

| heracles explică (pentru anonim_4396):

Atunci iti raspund si eu.
oficial esti prost, gramada

| Ora de net a răspuns:

Bună,

Ne poți da mai multe detalii? Te invităm să privești cu ochi critici informațiile pe care le citești pe internet sau le vezi în media - verifică din mai multe surse și informează-te corect înainte. Acest lucru te va ajuta atât pe tine, cât și pe ceilalți să aveți conversații constructive.

| teo530 a răspuns (pentru Ora de net):

Normal răspunsurile apar în ordinea postării (cele mai noi ultimele) dar ale tale apar chiar şi înaintea răspunsului câştigător. De ce?

| heracles explică (pentru Ora de net):

Hm, detalii, ce suntem la anatomie, doar acolo trebuie sa intri in detalii ca sa intelegi anatomia corpului uman, ca exemplu ma refer la C.V. care este formata din 5 regiuni(cervicala,dorsala,lombara,sacrala si coccisiala, si ca sa intelegi si mai bine miscarea C.V. trebuie sa intrii in detalii si mai multe, dar nu este cazul, caci aici nu suntm la scoala. E foarte usor de inteles, daca in viitor se vor bloca unele conturi de pe facebuc happy cica ''false'' ca asa a spus nu stiu cine, e clar de ce, pentru toata lumea laughing
dar observ ca intrebarea ta apare prima, inaintea raspunsului castigator, normal trebuia sa apara ultima, hm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fake news idiot pe care-l văd pe burtieră la Realitatea acum.
De fapt, a fost o discuție despre conturile false și restricționarea lor, adică ce vrea să facă Zuckerberg, că ei nu pot. Dar a fost doar o discuție de dimineță la comisie, în Parlament. Nu o propunere, nimic.

| heracles explică (pentru anonim_4396):

Aha,am inteles!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și uite ce afirmă unii care aud așa ceva și iau de bun...

| sweetys a răspuns:

Comunism. Asta este parerea mea. Avem dreptul de a ne exprima liber, drept câștigat.

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Mda, nu cred așa ceva, internetul nu e folosit doar pentru opinii publice, e folosit la nivel mult prea înalt pentru așa ceva.

| teo530 a răspuns:

Eu n-am auzit așa ceva. Atunci chiar că-l spânzurăm.

| heracles explică (pentru teo530):

Eu am auzit la tv, dar in fine, se pare ca a fost doar o discutie, dar stii cum e si cu discutiile astea, din discutie in discutie pana cand iti restrictioneaza dreptul de a te exprima liber pe net.

| anonim_4396 a răspuns (pentru heracles):

E vorba despre CONTURI FALSE. Alea trebuie restricționare cât mai rapid.
wtf=))), cât de greu e să înțelegi că 90% din ce zice Realitatea e MINCIUNĂ. :)))
I-a și amendat CNA-ul azi pentru activitatea lor mizerabilă.
https://www.stiripesurse.ro/......91641.html

| Kerre a răspuns:

Daca imi amintesc bine acum cativa ani au incercat incercat asta si in China dar nu au tinut-o mult, sper totusi sa nu inceapa acest proiect.

| denisTiky a răspuns:

Vezi ca poate se uita vreun psd-ist pe TPU si vede ca si aici isi iau hate, si poate chiar baga ceva lege. Deci..mai bine taci si nu le da idei. happy

| teo530 a răspuns (pentru denisTiky):

Neeea... poate maxim să încerce să ne prostească dar nu-i merge.

| heracles explică (pentru denisTiky):

Daca se uita vreun de la P.S.D.(partidul sceleratilor lui dragnea) i transmit (politrucilor mamada de D.S.P.) happy macar sa le dau motive. laughing desi ma indoiesc ca va intelege ce am scris, pentru ca astia nu stiu nici limba romana sa o vb laughing))

| Alfred0703 a răspuns:

Daca fac asta, ma duc si ii dau **** lui Dragnea personal la propiu si la figura sa vad daca o invatat ceva de la ma-sa.

| heracles explică (pentru Alfred0703):

Si eu sper sa nu faca asa ceva

| heracles explică:

happy laughing)) hai ca esti tare, mi-a luat cateva secunde pana sa deslusesc ce ai scris acolo

| heracles explică:

O fii, am inteles eu gresit, ata ete