| heracles a întrebat:

Ce parere aveti de noua masura a P.S.D.-ului care vor sa restrictioneze internetul?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Sper să nu fie adevărat.
Altfel ce putem spune decât.dsp eium laughing

49 răspunsuri:
| teo530 a răspuns (pentru Frank51):

Dar şi adulţii vor ieşi că nu mai pot umbla pe Facebook.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Minciuni marca Insolventa TV-Realitatea.

| heracles explică (pentru denisTiky):

Daca se uita vreun de la P.S.D.(partidul sceleratilor lui dragnea) i transmit (politrucilor mamada de D.S.P.) happy macar sa le dau motive. laughing desi ma indoiesc ca va intelege ce am scris, pentru ca astia nu stiu nici limba romana sa o vb laughing))

| heracles explică (pentru Nemessys):

Ei vin cu chestea asta, ca generatia asta de ''facebuc'',la naiba cu cel care a invetat-o laughing) apropo o verisoara de a mea a fost in America la munca,si printre altele a vizitat si sediul face-book-ului, deci le mai dau o idee, de ce nu se duc acolo, la sediul lor,sa-i rupa cu pulanul happy cica cei care au cont pe facebuc din ro. unii/unele persoane, le au false(mamaliga lor)si promoveaza violenta, jignesc, adica presoanele e naspa, si trebuie sa le ia microfonul, deci cam asta vor sa faca.
Cu ani in urma in piata tiananmen, tinerii studenti si cetateni de rand s-au adunat acolo sa-si strige nemultumirile, si au navalit cu tancurile peste ei.Acum la noi nu a fost chiar asa, dar sa speram ca nu o sa se ajunga chiar acolo, sa treaca peste tine, ca peste un caine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru heracles):

Https://deadline.com/......202396016/
Eu văd că și Zuckerberg luptă cu conturile false

| minrest a răspuns:

Desi nu cunosc problema, nu ma mir, ba chiar cred ca li se potriveste un demers de genul asta.

| heracles explică (pentru anonim_4396):

Foarte bine, sa lupte si ai nostri, dar nu ar fi mai simplu daca astia ai nostri se duc la sediul face-book-ului in America si sa le inchida sediul, si daca intreaba aia (whay)pentru ca sa nu-l mai jigneasca pe D...a laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru heracles):

Oficial: ești prost.

| heracles explică (pentru anonim_4396):

happy n-am zis nimic gresit, e foarte simplu, daca estia ai nostri vor sa blocheze conturi de Facebook-uri care or fii fa; alse, ca sa nu se mai intalneasca bagabonzii care este, banuiesc ca poate sa o faca din tarisoara asta Romania, daca nu se poache, cum vb ministru (genunche)atunci ar fi bine sa mai mearga la America, cum se exprima Dragnea ''mai mergem la Europa'' taran autentic, la sediul face-book-ului si sa i desfiinteze pe aia (imperialistii, care este)nu ca n-ar fi.dar mai bine sub umbrela Americanilor decat sub umbrela Rusilor, sau tu iti doresti sa fie invers laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru heracles):

N-are pic de coerență ce ai scris

| heracles explică (pentru anonim_4396):

Ei nu happyvb excat ca parlamentarii nostri care au grija de noi laughing ma refer la cei cu conturile de Facebook care cica sunt false, ca asa a spus nu stiu cine, deci este nevoie de unele legislatii care sa controleze tot felul de continuturi care apar pe facebuc, tot felul de amenintari, care or fii alea? ''eium d.s.p.'' laughing) e.t.c. realitatea insa e alta, ei vor sa controleze, sa cenzureze, habar n-am, face-bucul ca sa nu mai fie injurat dragnea de dimineata pana seara(ar fi culmea sa zica chestea asta la tv, domne noi vrem sa controlam facebucul pentru ca-l injura pe dragnea laughing ca deh, deranjeza) ce sa zic. E nu-i nimic, o sa-l injure lumea prin bucatarie, caci de acolo nu mai sunt auziti de drac-nea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru heracles):

Păi Facebook-ul oricum e spațiu public, deci pentru orice e scris pe Facebook orice cetățean răspunde chiar și penal.

| heracles explică (pentru anonim_4396):

Si vad ca n-ai raspuns la intrebare, doresti sa fim sub umbrela imperialistilor americani sau sub umbrela rusilor? e foarte simplu si totul e coerent, doar ca te faci tu ca nu intelegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru heracles):

Nu doresc să fim sub umbrela nimănui

| heracles explică (pentru anonim_4396):

laughing

| heracles explică (pentru anonim_4396):

Atunci iti raspund si eu.
oficial esti prost, gramada

| Ora de net a răspuns:

Bună,

Ne poți da mai multe detalii? Te invităm să privești cu ochi critici informațiile pe care le citești pe internet sau le vezi în media - verifică din mai multe surse și informează-te corect înainte. Acest lucru te va ajuta atât pe tine, cât și pe ceilalți să aveți conversații constructive.

| teo530 a răspuns (pentru Ora de net):

Normal răspunsurile apar în ordinea postării (cele mai noi ultimele) dar ale tale apar chiar şi înaintea răspunsului câştigător. De ce?

| heracles explică (pentru Ora de net):

Hm, detalii, ce suntem la anatomie, doar acolo trebuie sa intri in detalii ca sa intelegi anatomia corpului uman, ca exemplu ma refer la C.V. care este formata din 5 regiuni(cervicala,dorsala,lombara,sacrala si coccisiala, si ca sa intelegi si mai bine miscarea C.V. trebuie sa intrii in detalii si mai multe, dar nu este cazul, caci aici nu suntm la scoala. E foarte usor de inteles, daca in viitor se vor bloca unele conturi de pe facebuc happy cica ''false'' ca asa a spus nu stiu cine, e clar de ce, pentru toata lumea laughing
dar observ ca intrebarea ta apare prima, inaintea raspunsului castigator, normal trebuia sa apara ultima, hm