| sylviu3777 a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii care cred unele minciuni de pe internet? Mie unul, mi-e mila de naivitatea lor.

12 răspunsuri:
| Amelia145 a răspuns:

Fiecare crede ce vrea, dar e naspa ca nu crede adevarul ci crede minciuna?

| Iunix a răspuns:

Mi-e milă de toți cei care cred într-o zeitate.

| raMLesS a răspuns (pentru Iunix):

Mi-e mila de toţi membrii site-ului astuia pe care-i cheama lunix laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce este minciuna ce este adevar?
Dar in special generatia de azi sub 18 e extrem de naiba, sunt mai naivi decat generatiile anterioare. Tinerii de azi sunt mai frumosi estetici dar mai slabi la inteligenta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai ciudat lucru e ca toti cred ca membrii PSD sunt analfabeti dar nimeni nu se gandeste: "Daca ei invart niste lucruri si intentionat fac pe analfabetii incat masele sa-i subestimeze?"

| 4b a răspuns:

Cred ca nu tot ce zboară se mănâncăwinking

| Lioana a răspuns:

Mi-e mila de cei care nu deosebesc minciuna de adevar. In categoria asta intra si cei care nu cred nimic, nici macar adevarul.

| PainTech a răspuns:

Nu e mereu vina lor. Unele minciuni au o falsa-documentare foarte bine făcută, altele au un sâmbure de adevăr. Desigur, toate informațiile pot fi verificate.

Ce părere am despre ei? Nu am nicio părere. Majoritatea sunt copii și nu au prea multă experiență.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru anonim_4396):

Insinuezi cumva ca adevarul nu se poate distinge de minciuna?

| sylviu3777 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Nu, zic doar ca imi pare rau pentru cei care cred in lucrurile cum ar fi mesajele alea cu "daca nu trimiti la 20 de persoane iti va muri mama, eu sunt o fantoma ce doarme cu tine la noapte" porcarii de genu asta

| RAY a răspuns:

Indoctrinarea religioasa determina credulitate si gandire magica https://www.descopera.ro/......nduc-viata

| Ora de net a răspuns:

Bună, Silviu,

Dacă ai astfel de colegi sau prieteni, atunci îți propunem să-i sfătuiești să privească cu ochi critici informațiile pe care le citesc sau văd pe internet. Verificarea din mai multe surse de încredere (cărți, manuale, părinți, profesori, situri oficiale) poate fi foarte utilă.