| Zuse a întrebat:

Ce platforma e-commerce recomandati pentru un atelier cu un singur angajat?

Ma intereseaza o experienta fluenta la checkout pentru cumparatori.

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Iti recomand Magento sau WooCommerce, depinde cate produse vrei sa vinzi, cat de complex vrei sa fie site-ul, cat de experimentat este angajatul.

| Zuse explică (pentru Dismally):

Din cercetarile mele magento este ceea ce folosesti de la 500 de angajati in sus, costurile de intretinere sunt uriase pentru mine.

Eu sunt doar o persoana si vand doar ce produc in atelier, vreau totusi ca platforma sa sustina API de la intermediari pentru servicii de curierat.

| Dismally a răspuns (pentru Zuse):

Cred ca te-ai uitat la versiunea Enterprise, mai este o versiune open-source, aceasta nu implica alte costuri in afara de gazduire si se poate descurca un singur angajat cu ea. In principiu Magento e cea mai buna solutie pentru un e-commerce, a fost creat pentru asa ceva, e foarte flexibil, foate puternic, singura problema ar fi ca modificarile sunt putin mai dificil de facut.

| Zuse explică (pentru Dismally):

M-am mai expus la programare in trecut deci putina adaptare nu ma deranjaza, o sa revizuiesc mai bine varianta open source!

| Dismally a răspuns (pentru Zuse):

Poti sa-l folosesti asa cum este, daca vrei anumite functii in plus le poti cumpara ori le poti face daca stii PHP.

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu prea e clar, ce vrei tu de fapt?

| Zuse explică (pentru sierra1):

Si prezenta ta pe acest site nu e clara si nici bine venita!

| sierra1 a răspuns (pentru Zuse):

Tu fiind gizăs și așa ai decis?

| Zuse explică (pentru sierra1):

Te stiu, tot impul ironizezi intrebarile celorlalti.

| sierra1 a răspuns (pentru Zuse):

și eu te știu, ăla cu intrebări pseudosavante