| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla cu o rezervare daca nu confirm plata acesteia? Mai precis, am folosit cardul meu de credit, doar ca cei de la banca au vechiul meu numar de telefon, cel pe care in prezent il foloseste un prieten. El a primit codul de confirmare, insa cum era noapte nu am putut lua legatura cu el pentru a primi codul. Mi-a spus codul cateva ore mai tarziu. Este inca posibil sa confirm plata sau rezervarea a expirat intre timp? (nu as vrea sa confirm plata, apoi sa ma trezesc cu banii luati si fara rezervare )

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Despre ce rezervare e vorba? Unde cand cum? Prea putine detalii sa stii careva sa iti raspunda

| darrio2007 a răspuns:

De ce nu dai ceva detalii. Rezervare la ce? La avion, la spectacol, la hotel?

| johnnny123 a răspuns:

Pai de ce nu incerci sa o confirmi? Nu este asta cel mai rapid si sigur mod de a afla raspunsul la intrebarea ta?

Există un milion de platforme de rezervări, fiecare cu politica ei.
Nu avem de unde să știm care sunt condițiile rezervării în cazul tău.

Daca vorbim despre rezervari pentru cazare, unele pot fi anulate într-un interval de timp fara sa ti se opreasca niciun ban. Altele te taxeaza o noapte de cazare. Altele te pot taxa intreg sejurul.

Toate detaliile sunt de obicei scrise atunci cand faci rezervarea.

| Intruder19 a răspuns:

Codul respectiv e valabil cateva ore, daca nu introduci codul o sa apara ca tranzactie nereusita si nu iti ia nici un ban.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Daca plata necesita o confirmare (prin acel cod), cel mai probabil aceasta nu a fost efectuata. Poti verifica insa daca rezervarea a fost facuta din consola sitului sau contactand administratorii.