| Roman_Raluca_1996 a întrebat:

Ce se întâmpla dacă Instagram ma blochează temporar și nu mai pot trimite mesaje? Cât timp va dura?

4 răspunsuri:
| aleee5262 a răspuns:

Din moment ce scrie ca e temporar inseamna ca nu vei mai putea. Probabil doar daca iti faci alt cont.

| Alice270246 a răspuns (pentru aleee5262):

Ba nu, temporar nu înseamnă pentru totdeauna. Eu nu am Instagram, dar dacă spune,, temporar" înseamnă că e o perioadă de timp, dar nu permanent. Poți căuta pe Google regulile Instagramului, poate îți dă vreo înformație

| akvez00 a răspuns:

Depinde de ceea ce ai făcut, de exemplu dacă ai spamat foarte mult într-un mod sau altul, fiind prima abatere cel mai probabil nu mai poți face anumite acțiuni pe Instagram timp de 24 ore.

| ovidiu33b a răspuns (pentru akvez00):

Mi-e mi-au inchis doua cont Instagram dar habar nu am ce regula am incalcat si ce trebuie sa fac sa imi dea drumu din nou sau daca imi va da drumu, vreau sa stiu daca odata ce m-au anuntat ca e blocat din cauza ca am incalacat o regula il vor inapoia contul meu sau conturile si unde trebuie sa le scriu ca sa aflu