| ZozoKitty a întrebat:

Cine a auzit de AnoNet? E sigură rețeaua? Am intrat pe ea utilizând OpenVPN și e un pic cam ciudat!

3 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Bună!

Dacă ai întâlnit conținut dăunător sau deranjant pe o anumită platformă, sfatul nostru este să nu o mai accesezi.

| MaybeSomeone a răspuns:

Tor este cel mai bun si cel mai simplu de utilizat

| Bizon95 a răspuns (pentru MaybeSomeone):

Prin tor NU poti sa faci t0rrrenti... DELOC, AM INCERCAT!
prin OpenVPN ai doua avantaje enorme:
1. poti sa faci orice (inclusiv t0rrents) pentru ca poti sa trimiti intregul trafic in reteaua aia
2. este TCP/IP si NU ESTE *IMBECILITATEA* DE PROTOCOL DE TUNEL
nu stiu cine a inventat-o, dar E IMBECIL IN SPUME... pptp si ip2sec sunt niste modele de tunel care au propriul protocol si NU TCP, cu alte cuvinte fiecare router prin care trece, trebuie sa fie in stare sa routeze acel protocol, si sa o faca bine (am vazut router de 200eu care dadea kix cu spume)
... OpenVPN rezolva problema asta... DEFINITIV!

moment in care, intrebarea e: ce ti se pare ciudat?