| anonim_4396 a întrebat:

Configurare DKIM, DMARK si SPF - atat pe serverul de domeniu principal cat si pe serverul de e-mail care este un subdomeniu la domeniul principal.

Am nevoie de ajutor pentru a configura cele de mai sus.
Sunt angajat al unei institutii publice si sunt dispus sa achit o suma de bani din buzunarul propriu pentru acest lucru.
Sau daca sunt binevoitori care sa dea o mana de ajutor in slujba statului ar fi si mai bine.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Sa lase si o portita de intrate sa poata intra oricine pe server, nu? Inconstienta angajitilor din institutiile publice atinge noi nivele zilnic.

| Mirel4412 a răspuns:

Daca nu le stii sa le faci, l ce te-ai mai facut functionar? Treaba asta nu e de spus prin aplicatia asta, se face la fata locului.