| AlexAlx9696 a întrebat:

Credeti ca este posibil sa se stearga singura o conversatie de pe facebook, adica, pur si simplu sa dispara asa fara explicatie toate mesajele cu o persoana?

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Buna Alex,

Conversatiile nu dispar pur si simplu. Exista trei variante posibile:
- Ai sters conversatia din greseala - Este destul de usor sa se intample acest lucru, mai ales pe smartphone
- Cineva are acces la contul tau - Caz in care te sfatuim sa te deconectezi de pe toate dispozivele si sa iti schimbi parola.
- Este doar o eroare a Facebook care se va remedia

Speram sa fie ultima varianta! happy

4 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Salut, este imposibil sa se stearga singur un mesaj. Acum nu zic ca nu suntem controlati mereu ce facem pe internet, facebook si altele, daca ai avut un mesaj foarte important posibil sa t-il fi sters cineva.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nici măcar un mesaj nu e posibil să-ți dispară, dacă nimeni nu îți cunoaște parola. Iar, dacă cineva s-ar fi logat pe contul tău, ai fi primit notificare pe telefon/ email. Totuși, verifică unde scrie:
Securitate→ Setări de securitate→ Unde ești conectat(ă).
Acolo, apare absolut tot (browser, zona etc).
Eu zic să stai liniștit, fiindcă e o eroare de la site. Verifică peste câteva zile, ai să vezi, va apărea din nou.
Dar, dacă i-a fost raportat contul, e altceva! Mesajele ei/lui dispar temporar, până la verificarea contului. În acest caz, contul persoanei respective e inactiv, deci nu îl poți vizita.

| AlexAlx9696 explică (pentru floresdemayo):

Multumesc pentru raspuns, nu este contul meu, este al unei cunostinte si mi-a spus ca i s-a intamplat asta, si nu stiam... sa cred sau nu.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru AlexAlx9696):

Dacă mai are un cont de FB, spune-i să caute și acolo. Poate a purtat conversația pe (un) alt cont, în ziua aceea.