| 999calin a întrebat:

Credeti ca jocurile video sunt sataniste?

13 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sunt criminale. Produc dependență! : ))

| Simpatic a răspuns:

Daca te iei dupa calugarii din varful muntelui care mananca radacini Da; altfel nu vad de ce jocurile video ar fi sataniste, care este legatura? Exista 100 de mii de tipuri de jocuri video unele sunt violente altele deloc.

| aXy99 a răspuns:

Da

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru aXy99):

Da-mi un nume de joc care sa aiba legatura cu satanismul.

| aXy99 a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Eram sarcastic.

| deeeaqq a răspuns:

DA!
De exemplu jocul ăsta - http://www.agame.com/game/beach-flirting-game - fură inimile oamenilor şi nu e bnn

| Ora de net a răspuns:

Buna Calin,

Jocurile video pot avea dezavantaje precum dependenta sau expunerea la continut daunator sau nepotrivit varstei, dar au si anumite avantaje:
- te ajuta să setezi obiective, să exersezi pașii care duc la realizarea lor, în tot acest timp oferind feedback.
- pentru a examina caracteristici individuale.
- sunt distractive și stimulante pentru utilizatori. Astfel, ele pot capta atenția pentru un timp mai îndelungat.
- pot atrage participarea unor grupuri diverse, indiferent de vârstă, gen, grad de educație, etc.
- pot permit participanților să răspundă unor provocări și să aibă parte de noutate.
- te ajuta să înveți abilități legate de tehnologie.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Ce legatura sa aiba? Deja ma enervez ca toata lumea e impotriva tehnologiei. Da` plecati ba fratilor in munti daca nu va convine! Poate gasiti vreo pestera.

| Kogaion a răspuns:

Depinde de joc, nu toate sunt rele, dar majoritatea sunt nocive pentru un copil sub 12 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| immaBeast a răspuns:

Nu, majoritatea sunt o pierdere de timp.

| GL757W a răspuns:

Nu am intalnit jocuri in care sa faci fapte bune laughing

| IJustDeath a răspuns:

Nu, nu are de ce, sunt doar jocuri.