Întrebare recomandată | Andrei33Eftimov a întrebat:

Cum aflu daca telefonul / tableta are virusi?

Răspuns Câştigător
| Crisstinayy12 a răspuns:

Îți descarci aplicații antivirus cum ar fi : Clean Master, și accesând aplicația, intri undeva și îți găsești daca ai virus

11 răspunsuri:
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Te rog frumos, corecteaza-ti raspunsurile, nu le mai da in graba, ca tot acolo ajungi, scrie macar tot cuvantul, scanezi!

| doctorandus a răspuns:

Bitdefender Free.

| Ora de net a răspuns:

Buna Andrei,

Telefoanele/tabletele care contin virusi se comporta de cele mai multe ori ciudat (iti apar tot felul de mesaje pop-up, aplicatiile se incarca mult mai greu etc.) Poti incerca scanarea cu un antivirus pentru a fi sigur.

| claudiu89 a răspuns:

Da, poti cautat pe Youtube. In principiu daca telefonul tau se comporta foarte ciudata, inseamna ca e virusat.
Daca telefonul tau trimite acelasi mesaj la lista ta de contacte, sau gasesti procese dubioase cand te uiti in application manager.

In mod normal nu ar avea cum sa se viruseze telefonul daca nu e rootat si daca e bifat sa nu instaleze aplicatii din surse straine si/sau sa verifice telefonul aplicatiile inainte de instalare (daca e Android).

| Anonimul95t a răspuns:

Salut, incearca cu antivirusi gen : Avast, Bitdefender, Clean Master

| iStarGaming a răspuns:

Afli prin aplicati ccleaner, dar ca sa stii daca ai virusi, performanta tabletei este foarte scazuta, merge greu, pe google iti intra in pagini aiurea, tot asa.

| JackTD a răspuns:

Iti descarci aplicatia Ccleaner

| ExEquTeR123 a răspuns:

Te scobesti in anus cu ea.

| XxT3rIbL3xX a răspuns:

Pai in primul rand iti descarci un antivirus, un 360 sau un clear master, eu iti recomand ceva care are 2 in 1 gen un booster, cu ala iti poti curata telefonul/tableta de virusi/memorie si mai poti da boost sa mearga mult mai bine, in caz ca iti merge in lag/greu big grin

| AngeloGamer123 a răspuns:

Nu poti sa scrii, gen comentari pe Youtube.