| andrabella a întrebat:

Cum conectez Router Wireless N TP-LINK TL-MR3020, 3G, portabil la pc care nu are wifi?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Te conectezi cu cablu UTP intre iesirea UTP si placa de retea a PC-ului.
Detalii de conectare si configurare poti gasi aici:
http://static.tp-link.com/7106507339_TL-MR3020(EU)_V3_QIG.pdf
Dar, parerea mea este ca, cel mai bine este sa te conectezi direct cu adaptorul 3G/4G direct printr-un port USB a PC-ului, eventual folosind si un cablu de prelungire USB cu lungime de 2-3 m, pentru a putea gasi un semnal mai bun (ridicand adaptorul deasupra obstacolelor metalice din jur).

| Ora de net a răspuns:

Buna Andra,

Trebuie sa folosesti un cablu happy