| tonyc7 a întrebat:

Cum fac sa dispara definitiv nedoritele reclame (trimise prin mailuri sau chiar si prin mici poze prin spatiile alaturate) de pe yahoo mail? Apar din partea a fel de fel de firme/siteuri cu care nu am nicio tangenta si sunt stresante. Pe gmail nu se intampla asa ceva, doar pe yahoo mail! Deci cum scap de ele? Dau funda raspunsului ajutator.

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu le stergi, ci le adaugi in folderul Spam. In scurt timp se vor duce numai in Spam; dupa aceea nu vei mai primi nici o reclama.
Ca sa faca bani, yahoo vinde adresele multora. Si nu numai yahoo.

| laSoledad a răspuns:

Yahoo Mail gratis are reclame, prin care firma isi face bani.

Yahoo Mail Pro nu are reclame, e un abonament pentru care clientii platesc ca sa nu mai vada reclame si mai au si alte cateva beneficii.
https://payments.mail.yahoo.com/

Nu mai vrei reclame? Din pacate, trebuie sa platesti abonament. Ca la Youtube.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost in aceiași situație in urmă cu câțiva ani. Plătesc vreo doi sau trei dolari pe lună

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagă ublock origin

| Februar30 a răspuns:

AdBlock. Doar ca yahoo mail se prinde ca il folosesti si trebuie sa astepti vreo 5 secunde ca sa iti arate mailul.