| Dopejkfd a întrebat:

Cum functioneaza livrarea cu verificare de pe olx? Vreau sa cumpar un telefon nou si nu inteleg daca am voie sa îi desfac ambalajul original si sa pornesc telefonul ca sa vad daca functioneaza sau daca in cutie este chiar un telefon.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai voie să te uiți în cutie să vezi dacă e telefonul comandat (fără crăpături, zgârieturi etc.), nu și dacă pornește și funcționează ok.

| Simpatic a răspuns:

Pai ti-ai raspuns singur la intrebare, asta inseamna livrare cu verificare.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Toți pașii sunt descriși aici https://www.olx.ro/livrare-cu-verificare/