| Lungu_Alexandru_1947 a întrebat:

Cum pot bloca sau șterge articolele de pornografie

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Probabil ai dispozitivul virusat, dacă ești redirecționat către astfel de materiale (nesolicitate), în timp ce navighezi pe internet.
Încerca să faci o scanare cu un antivirus (Avast, Bidefender, Malwarebytes) și cu Ccleaner (AdwCleaner). Și elimini ce ți se cere. Știu că sunt și viruși agresivi, de care nu scapi decât odată cu reinstalarea windowsului.

| doctorandus a răspuns (pentru floresdemayo):

Http://support.opendns.com/......structions

Sa incerci sa opresti un adolescent sa caute pornache este cel mai inutil sport.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Iti recomandam instalarea unui program de control parental sau a unui program antivirus care contine si modul de control parental. Mai multe despre asta poti citi aici http://oradenet.salvaticopiii.ro/resurse/sedinta-cu-parintii