| Iubiptu23 a întrebat:

Cum pot sa închid un cont de Facebook definitiv care nu este al meu am dat raport de mai multe ori de pe diverse conturi dar echipa Facebook nu îl închide.Ce pot sa fac sa îl închid definitiv, repet contul nu este al meu?

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Atâta timp cât are numele real, nu postează materiale cu conținut pornografic, deci nu încalcă regulamentul siteului, poți să îi raportezi contul și de un milion de ori, fiindcă tot degeaba o faci... Dacă te deranjează, blochează-l și ai terminat!

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Atat timp cat acel cont nu este unul fals si nu contravine in niciun fel termenilor si conditiilor Facebook (https://www.facebook.com/terms.php) atunci nu va fi inchis. Daca situatia este asa cum am descris mai sus atunci te sfatuim sa nu mai raportezi contul - exista posibilitatea sa fie inchis al tau pentru raportari false.

Răspuns utilizator avertizat
| TrustMeIKnow a răspuns:

Trebuie sa ai un motiv pentru care sa il inchizi, daca motivul nu este cert atunci echpa de support nu te poate ajuta. Iar daca este fake contul trebuie raportat de mai multe persoane si va fi inchis.
---
Daca contul care vrei sa il inchizi este idk al unei ex si vrei sa ii faci un rau atunci iti recomand sa te opresti.