| crisaforyou a întrebat:

Cum pot sa sterg o poza cu mine de pe profilul cuiva de Facebook? Ma poate ajuta cineva?

21 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa o raportezi la Adminul faceBookului!

| Adry05 a răspuns:

Nu poti s-o stergi, te poti adresa acelei persoane s-o stearga, o poti raporta (dar degeaba, abia de la 5-6 raporturi in sus sunt sanse s-o stearga) sau iti poti scoate tagg-ul din fotografia respectiva.

| crisaforyou explică (pentru Adry05):

A luat poza de pe profilul meu.

Răspuns utilizator avertizat
| Ora de net a răspuns:

Buna,

In cazul in care folosesti un cont personal (cu numele tau real si poze cu tine) poti pur si simplu sa mergi la profilul fals, iar in coltul din dreapta pe cover photo vei gasi butonul de Report – alege optiunile Report this account si mai apoi This person is pretending to be me or someone I know. In cazul in care nu folosesti un cont personal de Facebook, poti raporta in continuare profilul pe pagina https://www.facebook.com/help/207209825981040 accesand "fill out this form" si urmand pasii indicati acolo.

Pe viitor te sfatuim sa ai mare grija de informatiile tale personale. Odata ce o poza sau o informatie este postata pe Facebook sau trimisa altcuiva, acel continut scapa de sub controlul nostru. Poza poate fi preluata de oricare dintre prietenii din lista si salvata pe un alt computer, postata pe un alt website sau chiar modificata si, mai apoi, va fi mult mai greu de indepartat. De aceea te incurajam sa raportezi profilul ca fiind fals, sa nu adaugi persoane straine in lista ta de prieteni (chiar sa-ti cureti lista de persoane necunoscute) si sa folosesti setarile de siguranta pentru a-ti mentine profilul privat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi vine sa cred ca pui intrebarea asta! Serios acum, pe ce lume traiesti cum poti sa fii atat de prost incat sa crezi ca poti sterge o poza cu tine de pe profilul altcuiva, nu ai cum sa faci asta.
Doar sa convingi respectiva persoana sa o stearga.
Eu nu am ce iti face daca tu faci poze cu toti in diferite ipostaze si la urma nu-ti convin.Asta e problema ta

| xCeline a răspuns:

Daca e postata de altcineva nu ai cum, incearca sa raportezi la Facebook daca e vreo poza aiurea si se vor ocupa ei daca nu vorbeste cu cel care a postat-o sa o stearga

| Bogdan_Alex_1998_BTkI a răspuns:

Poti sa raportezi poza sau sa raportezi profilul sau sa i dai hide.

| crisaforyou explică:

Pau cel care a postat poza nu vrea sa o stearga..si am dat si report dar e tot acolo poza.

| crisaforyou explică:

Daca ma poate ajuta cineva adresa mea de messenger e cristinacristiana@yahoo.com

| crisaforyou explică:

Pentru Ramon2473 lasa-mi te rog nr tau si îți explic care e problema..acum sunt la munca.

| crisaforyou explică:

Am incercat si cu report dar degeaba

| Alina2017 a răspuns:

Singurul mod in care poti sterge o poza cu tine postata de altcineva pe Facebook este sa raportezi acea poza si sa iti rogi si prieteni sa o faca. Daca mai multe persoane raporteaza acea poza ea va fi stearsa de pe Facebook. Sper sa iti fie de ajutor raspunsul meu. Mult succes!

| michionelia a răspuns:

Daca, s-a sters profilul unui prieten, poate din greseala de pe un site, mai pot sa-l gasesc?