| Mihaila_Alin_1972 a întrebat:

Cum pot sterge 7 gb de junk file pe laptop? Avast ma atentioneaza ca acest lucru reduce performanta laptop-lui meci, s-ar ocupa ei numai.ca trebuie sa platesc un abonament. As dori totusi o comancomanda manuala cum am pe telefon. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Recomand folosirea celebrului utilitar CCleaner free sau Glary Utilities Free.
Primul poti sa-l lasi permanent pe laptopul tau pentru ca face parte din portofoliul Avast. Cu el cureti multe fisiere junk, cookies si istoricul browserelor.
Îl poti descarca de pe www.ccleaner.com
Al doilea il descarci il rulezi pentru o curatare avansata, apoi il dezinstalezi. Cu el cureti/optimizezi registrii, defragmentezi discul etc.
Îl poti descarca de pe www.glary.com
Astea doua le folosesc eu: CCleaner de 2 -3 ori pe zi si Glary Utilities o data la 2 saptamani.
Nu merita sa platesti pentru Avast clean. De platit merita sa platesti doar pentru antivirus.
Eu am Avast Internet Security a costat 120 lei dar merita toti banii. Avast free e foarte bun dar nu ofera prea multe. Daca esti cuminte pe net Avast free e cel mai bun.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Acel JUNK văzut de Avast, s-ar putea să conțină și fișiere utile. Nu te lua după el. Caută fișierele *.tmp, *.bak și le poți șterge lejer. Mai șterge temporary internet files

| Ora de net a răspuns:

Buna, Alin,

Sfatul nostru este sa folosesti un program precum CCleaner. Mult succes!

| magma8 a răspuns:

CCleaner, foarte usor, gratuit si isi face treaba perfect.