| AmazingONEx a întrebat:

Cum pot șterge un cont de email?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Yahoo, gmail sau ce?

| AdelinaC a răspuns:

Eu stiam ca nu se poate. Pur si simplu, nu il mai accesezi

| ziftode a răspuns:

Simplu, te duci la providerul de e-mail si pui apa in servere
nu ai apa, atunci poti sa faci pipi
ba nu, am un server de e-mail la mine in beci si am uitat sa platesc taxa anuala pe domeniu asa ca oricum nu mai merge, cu ii pasa ca sterg conturi sau nu, ca oricum nu mai merg din cauza ca domeniul nu mai exista

acum serios

CE CONT, UNDE?

sau ar trebui sa ghicim, sa mergem la Mafalda si sa o platim, si pe ea si pe tot clanul tiganilor din care face parte?

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Depinde de tipul de adresă de email pe care îl ai (ex. yahoo, gmail). În general, indiferent de platforma pe care o folosești, vei găsi la setări opțiunea de ștergere a contului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru gmail cauta pe google " delete google account ".

| PrințesaRO a răspuns:

Dacă vrei să îl ștergi de pe un mobil e foarte simplu-->
Accesezi Menu>E-mail>Settings, selectezi contul de e-mail apoi Options>Remove mailbox

Sper că te-am ajutat!