| Ramo137 a întrebat:

Cum poti afla ip-ul unei persoane? Daca ai Facebook poti afla ip-ul dupa el?
Am primit ban pe un chat doar ca am pus cateva emoji si am alt cont acum, insa meh. Deci se poate dupa Facebook si cum? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Bună!

Nu poți afla IP-ul cuiva dacă ai profilul lui de Facebook. Mai mult decât atât, furnizorii de internet oferă de cele mai multe ori IP dinamic așa că IP-ul unei persoane se schimbă destul de des.

4 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

IP-ul nu este fix. Asa am citit eu pe net. Se aloca IP fix numai la cerere si in anumite conditii. Chiar daca l-ai afla (nu de pe Facebook), nu te ajuta. Dupa o ora (sau mai putin) va fi al altei persoane, iar cea vizata de tine va avea alt IP.

| Ramo137 explică (pentru Iote):

Nu cred ca e asa ceva. e fix. cel putin la mine e.

| Iote a răspuns (pentru Ramo137):

Probabil nu inchizi niciodata calculatorul.

| cyberalex a răspuns:

Bine înțeles ca se poate.
Se poate și cu FB (și cu orice aplicație), dar sunt niște condiții, se cere multa munca și informații (skills), nu este la îndemâna tuturor.