| mistergiovany49 a întrebat:

Cum scap de reclamele erotice de peste tot, you tube, google etc? Dau funda

Răspuns Câştigător
| grandebgd a răspuns:

Instalează extensia addblock. Daca nu reuşeşti să scapi de reclame nici cu addblock mai incearcă să dezinstalezi extensiile care crezi că ar putea să fie ru intenţionate, mai poti să instalezi sistemul e operare din nou şi după să instalezi şi addblock pentru siguranţă.

2 răspunsuri:
| D3I3 a răspuns:

Activezi o aplicație contra reclamelor.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Te sfatuim sa blochezi mesajele pop-up din setarile browserului tau, sa instalezi o extensie Adblocker si sa elimini orice extensie pe care nu iti amintesti sa o fi instalat. Daca aceste masuri nu functioneaza, atunci exista posibilitatea sa ai un virus pe computer. Instaleaza un program antivirus si scaneaza computerul. In cazul programelor antivirus, nu exista o solutie care te va proteja suta la suta, dar indiferent de programul ales (chiar si o varianta free), este bine ca el sa fie updatat constant. Daca un antivirus nu isi updateaza zilnic baza de date el nu va putea sa te protejeze de noi atacuri aparute si nu va fi deloc util.