| Mariuszee a întrebat:

Cum schimb parola Facebook?

13 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Conecteaza-te in contul tau de Facebook, da click pe sageata de pe bara albastra din coltul din dreapta sus a paginii, acceseaza Settings, mai apoi Security & Login si acolo gasesti optiunea de schimbare a parolei. Atunci cand iti setezi o parola noua, tine cont de sfaturile - http://oradenet.salvaticopiii.ro/......eni-contul

| teamleader a răspuns:

Pentru a schimba parola Facebook trebuie să ai acces la contul tău. Dacă nu poți intra în contul Facebook trebuie să urmezi întâi pașii pentru resetarea parolei.
Modificare parolă Facebook:
1. Intră în fi Facebook folosind utilizatorul şi parola curentă
2. Apasă pe săgeata de lângă meniul Acasă
3. Alege opțiunea Setările Contului
4. Apasă butonul Editează din dreptul opțiunii Parolă
Modificare parolă Facebook
5. Introdu parola curentă, introdu parola nouă și repetă parola nouă pentru confirmare
După ce apeși butonul Salvează Modificările, parola nouă va deveni activă.

| Yulik2003 a răspuns:

Buna.
Mai intai, asigura-te ca inca mai ai numarul sau e-mail-ul cu care ai facut contul Facebook.
Deci...
1. Deconeceaza-te;
2. Insereaza e-mail-ul sau nr.de telefon;
3. Acum pui un cuvant la nimereala;
4. Apasa pe Conecteaza-te;
5. Iti va aparea in casuta pentru parola, asa: Ai uitat parola? ( da happy )
6. Dupa, iti cere sa iti cauti contul. (nume, e-mail, nr.tel...), sau pur si simplu, iti vor trimite un cod de 4-5 cifre, ca ei sa stie ca esti tu.
7. Acum, trebuie sa ai cartela cu nr.-ul de telefon ca sa iti trimita codul, sau e-mail-ul.
8. Dupa ce ii vine mesajul, iti cere sa pui acel cod undeva unde se vede cam asa: #####.
9. Dupa ce ai pus codul, acum poti sa iti schimbi parola, cu una mai usoara de retinut.

Sper ca te-am ajutat, Mariuszee. Funda?

| Yulik2003 a răspuns (pentru Yulik2003):

La 3 ma refer la parola sa pui un cuv.la nimereala.

| Mariuszee explică (pentru Yulik2003):

Pfffff tocmai asta e ca eu nu mai am acel număr nici nu știu unde este cartela

| floresdemayo a răspuns (pentru Mariuszee):

În acest caz, fără email ori nr. telefon, nu mai poți recupera contul. E similar cu a-ți dori să te loghezi la un cont care nu îți aparține.
Altădată, loghează-te cu o adresă de email, nu cu un nr de mobil, dacă știi că îl schimbi atât de des.

| Mariuszee explică (pentru floresdemayo):

Ba am putut chiar foarte ușor sa mi schimb parola din setările facebookului. Mersi mult

| floresdemayo a răspuns (pentru Mariuszee):

Învață-mă și pe mine. : ))

| Mariuszee explică (pentru floresdemayo):

Dai pe pagina ta de Facebook la setarile contului și scrie undeva în jos Schimbare parola.Doar o scrii pe cea veche apoi pe cea noua și gata happy

| floresdemayo a răspuns (pentru Mariuszee):

Așa... Și cum poți intra în Setările contului tău, dacă nu îți cunoști parola, dacă nu îți cunoști emailul/nr de mobil cu care te logai?
Ceea ce ai zis tu este pentru schimbarea parolei, dar NU pentru aflarea ei.
Acum, înțelegi că fără un email sau nr de telefon, nu se poate recupera un cont? :)
Tu însuți ai spus:
"Pfffff tocmai asta e ca eu nu mai am acel număr nici nu știu unde este cartela"
http://imgur.com/a/Z24Zv

| AdrianaMariana a răspuns:

Vreau sa schimb parola

| Omer_Ali_1974 a răspuns:

Vreusa schimb parola de la Facebook