| Tiger7777 a întrebat:

Cum se poate elimina "Safe Homepage" din calculator? Daca il elimin din calculator, il elimin si din browser, nu? Adica pare logic dar na sa fiu sigur. Apropo e in Mozilla Firefox

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Trebuie sa elimini programul din sistem, dar si din browser.
Instructiuni cu imagini gasesti mai jos:
https://www.techsupportall.com/......oval-help/

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Iti recomandam sa elimini programul atat din computer, cat si extensia din browser. Pe viitor, este bine sa retii ca pentru a avea dispozitivul protejat este foarte important sa folosesti un antivirus. In cazul programelor antivirus, nu exista o solutie care te va proteja suta la suta, dar indiferent de programul ales (chiar si o varianta free), este bine ca el sa fie updatat constant. Daca un antivirus nu isi actualizeaza zilnic baza de date el nu va putea sa te protejeze de noi atacuri aparute si nu va fi deloc util. In acelasi timp, e bine de retinut ca si tu ai un rol activ in a-ti proteja computerul – nu da click pe link-uri necunoscute, nu instala aplicatii straine sau care vin la recomanadarea unor straini.