| Advvrt a întrebat:

Cum vad ce conturi mi-am facut folosind adresa de email? Adica toate: Instagram, Facebook, TPU etc.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca te-ai inregistrat pe browser el tine minte aceste conturi si parolele. Cauta in setarile browserului! Daca spuneai ce browser ai putea fi mai precis.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cum sa le vezi, daca nu le incerci, una cate una, punandu-ti adresa de email si parolele

| Bizon95 a răspuns:

Nu exista o metoda exacta
dar, daca nu ai sters email-urile primite, poti sa cauti in email-uri cuvantul "welcome" sau "bun venit" si sa vezi toate email-urile primite cand ti-ai facut un cont

| Ora de net a răspuns:

Salut!

Nu există o aplicație/site care să poată să-ți dea o listă cu toate conturile pe care le-ai creat cu o anumită adresă de email. În schimb, există variante prin care este posibil să afli aceste informații:

1. Dacă ai adresă de gmail, poți accesa contul tău de Google aici: https://myaccount.google.com/ -> dai click pe Securitate -> panoul "Aplicații terță parte cu acces la cont" și selectezi "Gestionați accesul terțelor părți". Poți vedea ce aplicații au acces la contul tău Google și site-urile și aplicațiile în care te-ai înregistrat folosind contul Google.

2. De cele mai multe ori, când îți faci un cont, primești și un mail de confirmare. Poți să cauți în mail-urile primite folosindu-te de cuvinte cheie în română sau engleză precum: bine ai venit, cont creat, inregistrare, verifica adresa de email, confirmare, activare cont, account created, welcome to, verify your account, confirm your email, verify your email address, registration, activate account. În acest fel poți găsi o mare parte din site-urile pe care ți-ai făcut cont.

3. Un browser oferă opțiunea de a-ți salva parolele. Dacă folosești Chrome, în partea din dreapta sus dai click pe profil (literă sau poză) -> Parole și poți vedea ce parole sunt salvate, implicit site-urile aferente acelor conturi.