| lucius42 a întrebat:

Daca am apucat sa ma loghez cu contul de Microsoft pe cand era windows 10 gratis, daca ar fi sa il reinstalez iar acum de pe site-ul lor oare sar reactiva?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Daca ai facut o data upgrade gratis la Windows 10 pe acelasi calculator, avand Windows 7 sau 8 cu licenta, activarea ramane pe serverele Microsoft (valabila doar pentru acel calculator).

| lucius42 explică (pentru doctorandus):

Da am citit si eu pe site si asa e mersiwinking

4 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Licenta se va pastra in continuare, dar doar pentru acel laptop/computer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce ai descarcat tu, este varianta Beta, de test, ci nu varianta finala, intrucat trebuie activata pentru update. Nu mai incerca, nu merge!

| lucius42 explică (pentru anonim_4396):

Gresitwinking am facut-o deja si pe site scrie ca odata ce ai facut upgrade pe acel respectiv laptop oricand laptopu ala o sa aiba licenta inegistrata.numai laptopul alawinking mersi