| dawsonxl a întrebat:

Daca am picat intr o capcana tip "livrare olx" prin care cineva m-a pus sa mi bag datele cardului dar cardul pe care l-am bagat avea 0 bani pe el, pot sa Mai folosesc cardul respectiv sau oare De fiecare data cand o sa am bani pe el o sa aiba cineva access la ei? Sincer sunt cam paranoica, cand am bagat datele cardului ca proasta site ul fals respectiv imi spunea ca, cardul nu e bun si sa bag altul, intre timp mi-am dat si eu seama ca este o frauda si nu am bagat altul. ????

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la banca si anuleaza imediat acel card bancar!
Si niciodata, dar absolut niciodata sa nu-ti mai dai cardul pe un site ca olx!
Tot ce cumepri platesti cash ori platesti ramburs curierului, dar fara sa-ti dai datele bancare.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In asemenea caz este mai bine, pentru siguranta, sa anulezi cardul actual si sa soliciti altul, stii vorba: "Paza buna te fereste primejdia rea."

| blackann a răspuns:

Anuleaza-l si cere altul. La ce sa risti?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cineva o sa aiba acces la el