| catalin2500 a întrebat:

Daca am primit un scam in valoare de 500 de lei, iar tipul respectiv mi-a promis banii, dar nu i-am primit si am anuntat politia spunandu-le toate detaliile despre acesta inclusiv numele, locatia si contul bancar, despagubirile in ce consta?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De obicei nu se ofera despagubiri, ca nu ti-a rupt mana, piciorul si altele.
Probabil ca-l vor speria si iti va inapoia banii datorati.

| catalin2500 explică (pentru Violleta2022):

Wtf? Scuze, dar cunosti termenul ((:

| Violleta2022 a răspuns (pentru catalin2500):

Spune si la Politie tot asa WTF, sa vezi ce despagubiri primesti!

| catalin2500 explică (pentru Violleta2022):

Lol, ce te aprinzi asa?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aia 500in caz că își mișcă careva curul de la poliție pentru cazul tau. Da probabil va dura vreo 2 ani.

| doctorandus a răspuns:

Politia nu e agentie de recuperat credite. Probabil numele ala e fals, adresa e falsa, samd.

| Frank51 a răspuns:

Tickete de masă de 15 lei.

| catalin2500 explică (pentru Frank51):

Dosarul o sa-mi ajunga la cei de la crima organizata, eu nu cred ca o sa primesc bonuri de masa (((:, dar mersi pentru informatie.

| Frank51 a răspuns (pentru catalin2500):

Am zis-o la mișto. Credeam că întrebi la mișto.

| Macarau a răspuns (pentru Frank51):

Nu mă dă răspunsuri la mișto ba

| Frank51 a răspuns (pentru Macarau):

Mai râdem și noi, doar nu vrei să rămâi trist, viața e prea scurtă să fim negativi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa intrebi politia cand ai facut plîngerea, noi nu stim.

| catalin2500 explică (pentru anonim_4396):

Am pus intrebarea pentru cei care stiu