| Andreea9222 a întrebat:

Daca cineva m-a blocat pe Facebook, dar doar la mesaje, ii mai apare in newsfeed ce postez... story, poze, etc sau doar daca da sa-mi verifice profilul? Multumesc

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate să vadă toate cele menționate. Dacă vrei sa îl ai în lista de prieteni, dar totuși nu vrei sa vadă ceea ce postezi. Mergi la profilul în cauza și editezi lista de prieteni. Spre exemplu, aici trebuie sa existe butonul "restricționati", il bifezi pentru profilul în cauza și atunci doar acea persoană nu va vedea ce postezi, ce comentezi, etc. Este o setare prin care îl poți bloca elegant pe șeful de la munca sau alți colegi de muncă când ii adaugi in lista ( sau persoane pe care nu le suporți) și nu vrei ca ei sa vadă anumite chestii.

Bineinteles, poți scoate și afară din lista. Sau să blochezi. Îți zic doar ca din profilul fiecăruia poți seta audienta cum vrei tu, poti seta fiecare ce poze sa vadă, ce postări, etc. Dacă vrei sa îl limitezi, poți foarte ușor.