| mariusalex2019 a întrebat:

Dacă cineva mi-a spart Fb- ul si am Ip adresa locația lui si punctele cardinale, cod poștal tot pot sa ma duc la poliție pentru că mi-a schimbat parola la Fb. si yahoo mail, sa mai logat de mai multe ori pe Fb-ul meu da am băgat de curând autentificare prin telefon cand se logeaza cineva de pe alt pc si net, si asa l am prin, prin urmare ma spiona pe Fb sa vada ce fac si cum. Pot sa fac plângere are rost?

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Salut,

Dacă încă ai acces la conturile respective îți recomandăm să îți schimbi parola de la email și de la contul propriu-zis de Facebook. După ce ai făcut acest lucru, poți vedea aici cum să te deconectezi de pe dispozitivele și din locațiile pe care nu le recunoști: https://www.facebook.com/help/211990645501187
Facebook menționează și motivele pentru care poți vedea că ești conectat dintr-o locație necunoscută aici: https://www.facebook.com/help/224047177607864

Autentificarea în doi pași, cea pe care deja ai activat-o, este o modalitate foarte bună de a-ți securiza contul.

Dacă nu mai ai acces la contul tău și ai vrea să îl recuperezi urmează indicațiile de aici: https://www.facebook.com/help/105487009541643?helpref=topq

Același lucru îl poți face și cu adresa de Ymail în cazul în care nu o mai poți accesa. Poți recupera și schimba parola dacă ai conectat în trecut o altă adresă de email, numărul de telefon sau ai pus o întrebare de siguranță.

Considerăm că în momentul de față este important să îți recuperezi contul și să blochezi accesul oricărei altei persoane la contul tău personal.

| mariusalex2019 explică (pentru Ora de net):

Ca la carte, frumos raspuns.mersi.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are rost.