| AnonimMareMareMare a întrebat:

Daca eu folosesc un VPN la logarea pe siteul paysafe si introduc codurile paysafe in cont folosind acel VPN, politia poate localiza adresa de unde s-au folosit paysafeurile sau va aparea ca au fost introduse de la adresa de pe VPN?

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Si ce mai exact vrei sa cumperi asa ilegal? Politia te prinde oricum, daca isi pune capul, stai linistit. Problema e ca la noi nu isi bat ei capu sa prinde infractorii astia care omoara oameni, dar pe aia cibernetici.

| Sekim a răspuns:

Salut
Pe site va aparea adresa de ip provenita de la vpn. Totusi, daca e ceva ilegal in care risti sa fii urmarit sau cercetat penal, eu zic sa nu risti. Sa treci de un vpn luat de pe net gratis iti zic eu ca e foarte usor, mai ales pentru cei care se pricep de la politie.
See youwinking